Samorząd województwa rusza z programami wsparcia - 7 Dni na Mazowszu

  • 24.02.2020, 12:57
  • Urząd Marszałkowski
 Samorząd województwa rusza z programami wsparcia - 7 Dni na Mazowszu mazovia.pl
Samochody ratowniczo-gaśnicze, remonty strażnic OSP, rozwój bazy sportowej, aktywizacja sołectw czy wyposażenie pracowni przedmiotowych to tylko część programów, które w tym roku uruchomi samorząd województwa mazowieckiego. W sumie na ten cel z budżetu województwa przeznaczonych zostanie ponad 110 mln zł.

loadingŁaduję odtwarzacz...

– Ubiegłe lata pokazały nam jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu wsparcie. W tym roku kontynuujemy wszystkie programy. W niektórych przypadkach, widząc jakie są potrzeby, podwoiliśmy przeznaczoną na ten cel pulę środków. Zależy nam na tym, aby wesprzeć jak największą liczbę projektów. Nie są to może duże granty, ale pozwalają na zaspokojenie wielu potrzeb inwestycyjnych mieszkańców Mazowsza. Efekty naszych programów możemy zobaczyć praktycznie w każdej gminie – nowe place zabaw, siłownie zewnętrzne, doskonale wyposażone i zmodernizowane pracownie językowe – podkreśla marszałek Adam Struzik. Jak dodaje – Tegoroczną nowością będzie program wsparcia przeznaczony dla kół gospodyń wiejskich. Te bardzo aktywne organizacje bardzo często nie mają środków na zakup różnego rodzaju materiałów, strojów czy wyposażenia. Mamy nadzieję, że będzie cieszył się dużą popularnością. Na ten cel w tym roku przeznaczymy ponad 1 mln zł.

W tym roku na realizację aż dziesięciu programów wsparcia samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy ponad 110 mln zł. O wsparcie ubiegać się będą mogły gminy, powiaty, a także organizacje pozarządowe.

– Programy wsparcia to nasza odpowiedź na głosy mieszkańców regionu i przedstawicieli lokalnych samorządów. Dzięki nim powstaje wiele ważnych dla nich inwestycji. Najmłodsi zyskują nowe place zabaw, miejsca do uprawiania sportu czy nowoczesny sprzęt informatyczny, z którego korzystają podczas zajęć lekcyjnych. Korzystają również i starsi. Powstają siłownie plenerowe, odnawiane są świetlice wiejskie, a ci którzy dbają o nasze bezpieczeństwo mogą zakupić nowy sprzęt specjalistyczny. Zachęcam wszystkich do zgłaszania projektów w tegorocznej edycji programów wsparcia – podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Więcej na ten temat 

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe