Budynek radomskiego Medyka na miarę XXI w. - 7 Dni na Mazowszu

  • 07.02.2020, 22:31 (aktualizacja 07.02.2020, 22:49)
  • Urząd Marszałkowski
Budynek radomskiego Medyka na miarę XXI w. - 7 Dni na Mazowszu foto mazovia.pl
Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego zakończyła się gruntowna modernizacja budynku radomskiego Medyka. Od chwili przejęcia go w październiku 2015 r. przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czyniono starania o jego gruntowną modernizację. Z początku, ze względu na stan techniczny budynku przy Placu Stare Miasto 10 w Radomiu, wykorzystywano go tylko częściowo. Priorytetem stał się zatem remont, który przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy rozpoczął się we wrześniu 2018 r. i obejmował kompleksową modernizację kotłowni, instalacji elektrycznej, teletechnicznej i przeciwpożarowej. Zamontowano klimatyzację, ocieplono dach, odnowiono sale dydaktyczne i pomieszczenia administracyjne. Zaadaptowano także budynek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Koszt inwestycji tego etapu to 3,3 mln zł.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugi etap modernizacji rozpoczął się w lipcu 2019 r. Zagospodarowano wtedy teren wokół budynku – położono kostkę brukową, uregulowano zieleń, zamontowano nowe ogrodzenie i bramę wjazdową. Założono monitoring przeciwpożarowy, system oddymiania i system antynapadowy. Dokończono remont bazy noclegowej. Zainstalowano windę, platformę schodową i schodołaz gąsienicowy. Wartość prac wyniosła ponad 2,9 mln zł. Całkowita modernizacja to koszt około 5,9 mln zł. Obecnie Stare Miasto 10 to budynek na miarę XXI wieku.

Dzięki współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego radomski Medyk stale się rozwija. Wyróżnia się wspaniałą bazą dydaktyczną, wyszkoloną kadrą nauczycielską, doskonale wyposażonymi pracowniami. W ciągu 3 ostatnich lat zwiększono liczbę przeprowadzonych kursów o 70 proc. W latach 2017 i 2018 szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”, organizowanym przez Fundację Fundusz Współpracy razem z Partnerstwem na rzecz wsparcia osób młodych. Szkoła podlegająca pod Samorząd Województwa Mazowieckiego umożliwia kształcenie dorosłych bezpłatnie. Dodatkowym bonusem jest możliwość korzystania ze staży unijnych. Ucząc się w radomskim Medyku, słuchacz może zarobić 2 tys. zł, odbywając staż w placówkach na terenie Mazowsza. Absolwenci radomskiego Medyka postrzegani są jako dobrze wykształceni, kompetentni pracownicy.

Poza tym w audycji: 

  • BOM wchodzi na ostatnią prostą

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe