Mazowsze straci na podziale - 7 Dni na Mazowszu

  • 24.01.2020, 08:00 (aktualizacja 06.02.2020, 18:15)
  • Urząd Marszałkowski
Mazowsze straci na podziale - 7 Dni na Mazowszu mazovia.pl
Nie dla podziału Mazowsza! Mazowsze straci na podziale. Osłabione Mazowsze bez metropolii warszawskiej będzie zmuszone utrzymać m.in. 3/4 dróg oraz połowę szpitali i instytucji publicznych w ramach zaledwie 13 proc. dotychczasowych dochodów. Metropolia warszawska zapłaci gigantyczne Janosikowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trwają dyskusje na temat ewentualnego podziału administracyjnego Mazowsza na dwa regiony. Mówili o tym 20 stycznia na konferencji prasowej w warszawskim Ratuszu prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli także radni województwa mazowieckiego Mirosław Adam OrlińskiKrzysztof StrzałkowskiAnna BrzezińskaIzabela ZiątekBartosz Wiśniakowski oraz radny Warszawy Mariusz Frankowski.

Więcej na ten temat 

Poza tym w audycji:

  • W marcu ruszy nabór projektów do budżetu obywatelskiego Mazowsza! W puli jest 25 mln zł.
  • Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie będzie samodzielną instytucją kultury
  • Wzrost cen biletów kolejowych

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe