Ponad 5,7 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej szpitala w Grodzisku Mazowieckim - 7 Dni na Mazowszu

  • 17.01.2020, 08:13 (aktualizacja 06.02.2020, 18:13)
  • Urząd Marszałkowski
Ponad 5,7 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej szpitala w… mazovia.pl
Już niebawem szpital zachodni w Grodzisku Mazowieckim zainwestuje fundusze europejskie w nowy, ekologiczny i ekonomiczny układ energetyczny do wytwarzania ciepła. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,7 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.Umowę w tej sprawie podpisały członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor szpitala zachodniego Krystyna Płukis.

loadingŁaduję odtwarzacz...

„Ten rok będzie z punktu widzenia ochrony zdrowia dla Mazowsza bardzo istotny” – mówi o planach na 2020 rok w służbie zdrowia, Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. 

Dzięki dofinansowaniu w grodziskim szpitalu powstanie nowy system trigeneracyjny z instalacją wytwarzania pary. W ramach projektu zaplanowano prace budowlane i remontowe, m.in.: budowę systemu kogeneracyjnego, kotłowni gazowej, sieci zewnętrznych oraz wykonanie instalacji produkcji chłodu, elektrycznej, a także systemu sterowania i monitoringu. Instalacja będzie wytwarzać w skojarzeniu energię cieplną, elektryczną oraz chłód. Układ będzie zasilany paliwem gazowym.

Realizacja projektu umożliwi szpitalowi prowadzenie racjonalnej i oszczędnej gospodarki zasobami energetycznymi. Przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych, ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery i poprawy komfortu korzystania ze zmodernizowanego budynku szpitala.

Poza tym w audycji:

  • Blisko 500 milionów złotych – tyle samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tegorocznym budżecie Mazowsza na wydatki inwestycyjne dotyczące infrastruktury transportowej
  • Na Mazowszu pojawią się czujniki wilgoci

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.

 

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe