Debata studencka "Różne Wymiary Samorządu"- 7 Dni na Mazowszu

  • 15.11.2019, 08:53
  • Redakcja
Debata studencka "Różne Wymiary Samorządu"- 7 Dni na Mazowszu
Samorząd widziany oczami młodych. Politechnika Warszawska oraz samorząd województwa mazowieckiego zorganizowały po raz drugi debatę studencką pt. „Różne wymiary samorządu”. Wydarzenie odbyło się 14 listopada w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Debata była skierowana do mazowieckich licealistów i studentów uczelni wyższych. To forum wymiany wiedzy i doświadczeń między studentami, samorządowcami oraz specjalistami zajmującymi się na co dzień m.in. zdrowym stylem życia, kulturą, cyberprzestrzenią, wizerunkiem czy biznesem.

– Staramy się na bieżąco i aktywnie współpracować z samorządami studenckimi. Tym razem chcieliśmy znaleźć wspólne punkty dla samorządów: szkolnego, studenckiego i terytorialnego. W wielu przypadkach dochodzi bowiem do naturalnego przejścia osób z samorządu szkolnego do akademickiego. Samorządy są kuźnią młodych samorządowców, tu zdobywają pierwsze szlify i doświadczenie – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Podczas spotkania ze studentami zostały poruszone tematy związane z codziennym życiem i aktywnością młodych ludzi. Uczestnicy debaty mogli wziąć udział w wielu warsztatach: „Różne wymiary samorządu”, „Cyberbezpieczeństwo. Wyzwania i zagrożenia”, „Jak żyć zdrowo i ekologicznie”, „Własną drogą, czyli podróże marzeń”, „Jak Cię widzą, tak Cię piszą – sztuka autoprezentacji”.

Ze studentami spotkali się m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, specjalistka do spraw PR Paulina Worożbit, autorka książki Kobieta na motocyklu Anna Jackowska, prawniczka Katarzyna Bernadetta Olszewska, podróżnik Janusz Ozdowski oraz przedsiębiorca Piotr Trąbski.

 

Poza tym w audycji:

  • Mazowiecki Teatr Muzyczny i nowe kino w budynku Kina Praha!
  • Ryczałty pogarszają sytuację mazowieckich szpitali

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe