Nowe hospicjum powstanie w Bramkach - 7 Dni na Mazowszu

  • 08.11.2019, 08:16
  • Redakcja
Nowe hospicjum powstanie w Bramkach  - 7 Dni na Mazowszu
Nowa placówka opieki paliatywnej dla pacjentów z terenu zachodniego Mazowsza zostanie zbudowana w Bramkach (gm. Błonie, pow. warszawski zachodni). Niezwykle ważną i potrzebną inwestycję Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje kwotą 4 mln zł. W siedzibie Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie 6 listopada umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i starosta Jan Żychliński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wybrana lokalizacja ma korzystne warunki komunikacyjne, z zachowaniem niezbędnego dla tego typu placówki spokojnego otoczenia w bliskości przyrody. W ścisłym sąsiedztwie inwestycji znajduje się rozległy park oraz Dom Pomocy Społecznej, jak również warsztaty terapii zajęciowej, z którymi hospicjum będzie mogło współpracować.

Autorem projektu obiektu jest architekt Grażyna Marciszewska. Parterowy budynek, składający się z połączonych pięciu brył, przeznaczony będzie dla 32 pacjentów wymagających stałej, specjalistycznej i profesjonalnej opieki medycznej typu paliatywnego, w 1- i 2-osobowych pokojach. Inwestycja przewiduje budowę budynku hospicjum wraz z pełną infrastrukturą techniczną budową dróg i ciągów pieszych, 40 nowych miejsc parkingowych oraz realizację nowych terenów zielonych o funkcji parkowej. Zapewnione zostaną przyłącza dla potrzeb elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1,0 MW oraz przyłącza dla pompy ciepła.

Został już ogłoszony przetarg w celu wyłonienia wykonawcy. Inwestycja, której koszt ma wynieść 15,79 mln zł, w większości zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z budżetu powiatu warszawskiego zachodniego. Zakończenie realizacji zaplanowano na koniec 2022 r.

Poza tym w audycji:

  • Konferencja "Nowa perspektywa – nowe wyzwania dla inteligentnej specjalizacji województwa mazowieckiego"
  • Lekcja o Mazowszu z marszałkiem
  • Rusza akcja samorządu województwa „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe