Przebudowa parkingów i dróg w ZS CKP. Zapraszamy do głosowania w ramach PBO

  • 18.09.2019, 15:25 (aktualizacja 18.09.2019, 19:31)
  • Jowita Leszczyńska
Przebudowa parkingów i dróg w ZS CKP. Zapraszamy do głosowania w ramach PBO
W rozmowie dyrektor Julia Jakubowska oraz Maciej Wódka kierownik Centrum Kształcenia Praktycznego zachęcają też do głosowania na projekt w ramach PBO pt. " Przebudowa Parkingów i dróg wewnętrznych w ZS CKP". Jego koszt to 640 tys. zł.

Ten rok szkolny to ogromne wyzwanie dla ZS CKP. Podwójna rekrutacja, 16 klas pierwszych, niektóre bardzo liczne, ponad 30 uczniów w każdej. 3 klasy liceum - jedna o profilu artystyczno-medialnym i dwie o profilu rehabilitacyjno- sportowym. 8 klas technikum o pięciu profilach: mechanik, elektryk, logistyk, informatyk i budownictwa. 5 klas branżowej szkoły I stopnia. 234 uczniów w LO, 177 technikum, 294 w szkole branżowej I stopnia, 54 LO dla dorosłych. Oczywiście te liczby trzeba powiększyć o klasy drugie trzecie oraz czwarte i mamy wyobrażenie, ilu uczniów jest w ZS CKP. W sumie około 1100. Zajęcia odbywają się na szczęście na jedną zmianę. W szkole przygotowano dodatkowe sale lekcyjne. To są pierwsze dni, na razie obie strony, uczniowie i nauczyciele testują tę sytuację. Rozpoczęcie nowego roku również zostało podzielone na dwie tury. Pierwszoklasiści i maturzyści mieli spotkanie z nauczycielami i dyrekcją. Natomiast pozostali spotkali się w klasach z wychowawcami. Więcej uczniów to również więcej nauczycieli. Dyrektor Julia Jakubowska przyznaje, że niełatwo było znaleźć nauczycieli do przedmiotów zawodowych, ale udało się zapewnić pełną obsadę. Wrzesień to trudny miesiąc również z innych powodów, w tym roku poza podwójnym rocznikiem, nauczycieli czekają kolejne wyzwania - dziennik elektroniczny. Na razie tylko w klasach pierwszych. Jeszcze w tym miesiącu odbędą się kolejne rady pedagogiczne i spotkania z rodzicami. W rozmowie dyrektor Julia Jakubowska oraz Maciej Wódka kierownik Centrum Kształcenia Praktycznego zachęcają też do głosowania na projekt w ramach PBO pt. " Przebudowa Parkingów i dróg wewnętrznych w ZS CKP", którego koszt to 640 tys. zł.

Jowita Leszczyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe