Ekologiczne działania w Sochaczewie. 59 rodzin skorzysta z dotacji na wymianę urządzeń grzewczych - 7 Dni na Mazowszu

  • 06.09.2019, 08:23
  • Redakcja
Ekologiczne działania w Sochaczewie. 59 rodzin skorzysta z dotacji na… mazovia.pl
Sochaczew zainwestuje ponad 1,1 mln zł z funduszy unijnych w poprawę jakości powietrza. Inwestycja dotyczy wymiany nieefektywnych źródeł energii na nowe i ekologiczne. Piece węglowe zastąpione zostaną piecami na gaz w 59 budynkach oraz piecami na pelet w dwóch budynkach. W ramach zadania zainstalowane zostaną także czujniki czadu oraz system kominowy do oprowadzania spalin. Dla ośmiu lokalizacji przewidziane jest przeprowadzenie wymiany urządzeń grzewczych wraz z termomodernizacją budynku, która obejmie m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropu pod poddaszem, wymianę drzwi i okien. W ramach projektu przewiduje się również zainstalowanie odnawialnych źródeł energii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sochaczew w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 otrzymał 1,1 mln zł funduszy unijnych na realizację Działania: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza. Środki przyczynią się do poprawy jakości powietrza poprzez zastąpienie tradycyjnych pieców węglowych tymi, które są zasilane gazem, a w przypadku dwóch budynków – pelletem. W ramach zadania przewidziano także montaż czujników czadu oraz systemów kominowych do odprowadzania spalin. W ośmiu przypadkach wymiana źródła ciepła będzie też wiązać się z termomodernizacją, obejmującą m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropu pod poddaszem, wymianę drzwi i okien. Dokładna kwota dofinansowania to 1 158 274,23 zł, a całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 1 685 981,23 zł.

Poza tym w audycji:

  • Biografia i teksty kardynała Stefana Wyszyńskiego w antologii Mariana Romaniuka
  • Dożynki Województwa Mazowieckiego już w tę niedzielę w Ciechanowie

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe