Mazowsze świetnie radzi sobie z funduszami UE - 7 Dni na Mazowszu

  • 19.07.2019, 10:12 (aktualizacja 19.07.2019, 10:43)
  • Redakcja
Mazowsze świetnie radzi sobie z funduszami UE - 7 Dni na Mazowszu
Imponują dotychczasowe efekty realizacji RPO WM 2014–2020 na Mazowszu: 78,3 proc. zakontraktowanych środków, ponad 2,8 tys. podpisanych umów i około 2,8 mld zł już przekazanego dofinansowania. Optymizm budzą także decyzje komisji COTER, która po wystąpieniu marszałka Adama Struzika, podczas zeszłotygodniowego posiedzenia, jednomyślnie opowiedziała się za uwzględnieniem najnowszych podziałów statystycznych przy tworzeniu przyszłego programowania unijnego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mazowsze już osiągnęło 78,26 proc. alokacji z RPO WM 2014–2020. Nie mam wątpliwości, że na koniec okresu rozliczeniowego wykorzystamy efektywnie wszystkie przyznane fundusze. Ale na tym nie poprzestajemy. Podczas ostatniej komisji COTER w Brukseli przedstawiłem zalecenia tworzenia dalszej polityki spójności. Komisja przyjęła je jednomyślnie. Co ważne dla Mazowsza – uwzględnione jest tam branie pod uwagę najnowszego podziału statystycznego naszego województwa. Nie ustajemy też w bojach o wciągnięcie Mazowieckiego regionalnego do programu Polska Wschodnia UE – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Poza tym w audycji:

  • Fundusze unijne na wymianę pieców i termomodernizację komunalnych budynków mieszkalnych w Legionowie
  • Rusza modernizacja oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego w szpitalu w Międzylesiu
  • Ponad 3,6 mln zł dla warszawskich szkół zawodowych

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe