Jak uwolnić się od ojca?

  • 06.07.2019, 20:37 (aktualizacja 06.07.2019, 21:33)
  • Grażyna Bolimowska-Gajda
Jak uwolnić się od ojca?
#kulturawniedzielę Lucyna Olejniczak to pisarka, autorka 6 tomowego cyklu powieściowego pod tytułem „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. Przedstawia on losy kobiet z rodziny krakowskiego aptekarza Franciszka Bernata. Urodziła się w Krakowie i jak sama przyznaje – jest w swoim rodzinnym mieście zakochana. "Księżniczka" – najnowsza powieść Lucyny Olejniczak – nie jest to historia księżniczki wychowanej na salonach, ale dziewczynki, której dramat rozgrywa się w czterech ścianach domu, pozornie normalnego, ale tylko pozornie. Akcja „Księżniczki” rozgrywa się w Nowej Hucie i ci, którzy pamiętają czasy PRL-u, będą zapewne wstrząśnięci prawdą, którą autorka zawarła w swojej powieści. Jest to opowieść o dziewczynce i jej dysfunkcyjnej rodzinie. W PRL-u wiele dzieci było molestowanych, ale nigdy nie odważyły się nikomu o tym opowiedzieć. Dlaczego tak się działo, to już autorka wyjaśnia w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Grażyna Bolimowska-Gajda

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Barbara Tomaszewski
Barbara Tomaszewski 08.07.2019, 01:28
This is not about women denying the abuse but it was a faulty system that failed to provide alternatives for abused women and children. The author said ‘even if they wanted to leave they didn’t have place to go’ . It clearly means that societal development at that time was non existing starting with a head of the country and trickledown to lower levels of government.

Pozostałe