Nowy singiel zespołu Tymona Tymańskiego

  • 02.07.2019, 14:49
  • Piotr Stojowski
Nowy singiel zespołu Tymona Tymańskiego materiały prasowe okładka MU
MU gra "One For Tesla"

„One For Tesla” to drugi singiel z wydanej w maju tego roku płyty zespołu Tymona Tymańskiego o nazwie MU.

Nikola Tesla – wynalazca, wizjoner, marzyciel, ma wielki udział w stworzeniu technologii, która zdominowała XX i XXI wiek.  Fale radiowe, roentgenowskie, zasilanie elektryczne  i wreszcie futurystyczny pomysł przesyłu danych na odległość… To jemu zawdzięczają swe majątki Jobs, Gates, Zuckerberg. Żyjemy w jego marzeniu, w jego przyszłości, w świecie jego wynalazków.  Wyznawca „wolnej energii”, czyli wszechobecnej energii elektrycznej w nieograniczonych ilościach, zasilającej maszynerię świata bez potrzeby węgla, gazu czy innych paliw.

Tak o piosence mówi Tymon Tymański:  - Utwór jest hołdem złożonym człowiekowi wybiegającemu w przyszłość zbyt daleko. Nikola Tesla, zapomniany, ograbiony z należnego mu uznania, zdominowany przez bezduszny Babilon finansjery, oligarchów, maklerów i prawników. „One For Tesla” ma być też bodźcem, impulsem elektrycznym, wysłanym do słuchacza, który wprawi w ruch, uwolni nieograniczoną energię – wystarczy ją ukierunkować. Ma wyrwać z kapci, tępego odrętwienia leniwego odbiorcę. Zresetować nawyki i skłonić do przyswojenia muzyki niewątpliwie trudniejszej, zmiennej, misternej, rockowej, jazzowej, free jazzowej, elektronicznej po dubstep w jednym. Dopiero taka mieszanka uwolni energię!

 

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe