Kasai premiera albumu

  • 13.05.2019, 11:13
  • Piotr Stojowski
Kasai premiera albumu materiały prasowe Kasai
Premierę ma jej debiutancki solowy album Equals.

Kasai (Kasia Piszek) to artystka, którą każdy fan muzyki alternatywnej widział już na największych scenach w Polsce. Od wielu lat występuje w zespołach mi.in. Moniki Brodki, Artura Rojka, czy Pauliny Przybysz (współtworząc projekt Rita Pax). Współpracowała m.in. z Anią Dąbrowską, Andrzejem Smolikiem, Noviką, Bogdanem Kondrackim, Karoliną Kozak czy zespołem Oszibarack. Pisała piosenki dla takich artystów jak: Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Patrycja Markowska. Dziś premierę ma jej debiutancki solowy album Equals. Znajduje się na nim 11 utworów napisanych, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez Kasai. Płyta wydana jest nakładem niezależnego wydawnictwa ART2 Music.

To efemeryczne zestawienie brzmień, które wciągają słuchacza niczym filmowa fabuła. To ścieżka dźwiękowa     z przemyśleń na temat życia, naszej natury, przemian, które w nas zachodzą i próby zrozumienia samego siebie. Okraszając teksty muzyką z elementami elektroniki, połączonymi z żywym i bardzo szerokim instrumentarium, powstaje płyta spójna i zaskakująca, a przede wszystkim czarująca każdym dźwiękiem. Można ją wpisać w szeroko pojęty nurt popu alternatywnego, choć słychać w niej niewątpliwie inspiracje filmem, operą i muzyką symfoniczną.
„Equals jest swego rodzaju drogą w głąb siebie, podążaniem za wewnętrznym głosem, procesem stawania się sobą i dążenia do pełni. Muzyka jest plastyczna, obrazowa i wielopłaszczyznowa. Chcę nią poruszyć wyobraźnię. Aby opisać muzyką to co trudne do wyrażenia poprzez słowo, sięgnęłam po różne, czasem skrajne środki wyrazu. Stąd w dwóch utworach pojawia się orkiestra kameralna w zestawieniu z syntezatorami, a w innym przetworzony głos ludzki jako inspiracja dla całej aranżacji.”- mówi Kasai.

 

Piotr Stojowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe