Oddział wewnętrzny pruszkowskiego szpitala zmodernizowany - 7 dni na Mazowszu

  • 12.04.2019, 10:09 (aktualizacja 12.04.2019, 10:21)
  • Redakcja
Oddział wewnętrzny pruszkowskiego szpitala zmodernizowany - 7 dni na Mazowszu
Oddział wewnętrzny Szpitala Kolejowego w Pruszkowie przeszedł kompleksową modernizację. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości ponad 3,5 mln zł. W uroczystym otwarciu oddziału 8 kwietnia br. uczestniczyli marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szpital Kolejowy im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie jest jednostką organizacyjną Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji „STOCER”. Inwestycja była realizowana w ubiegłym roku. W efekcie znajdujący się na drugim piętrze pruszkowskiego szpitala Oddział Chorób Wewnętrznych został gruntownie odnowiony. Otwarte zostały pracownie diagnostyczne z nowym sprzętem medycznym – Tomografii Komputerowej, Echokardiografii, Spirometrii oraz Endoskopii z salą wybudzeń. Prace budowlane polegały m.in. na zmodernizowaniu: punktu pielęgniarskiego, śluz, izolatek, toalet oraz sal chorych, w których utworzone zostały węzły sanitarne. Oprócz tego, w ramach projektu położono nowe tynki, podłogi i pomalowano ściany. Zmodernizowane zostały również instalacje: c.o., sanitarna, wodociągowa i gazów medycznych. Pojawiły się też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Ponadto w ramach przedsięwzięcia sfinansowano zakup pierwszego wyposażenia, w tym specjalistycznego.

–  Modernizacja i dostosowanie do obowiązujących standardów oddziału wewnętrznego i pracowni diagnostycznych w Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie to kolejna ważna i niezwykle potrzebna dla mieszkańców Mazowsza inwestycja. Dziękuję wszystkim za sprawną realizację tego zadania –  podkreślił marszałek Adam Struzik.

Całkowity koszt realizacji zadania „Poprawa warunków udzielania świadczeń medycznych poprzez modernizację Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Kolejowego w Pruszkowie” wyniósł ponad 3,7 mln zł, z czego przeszło 3,5 mln zł pochodziło z budżetu Mazowsza.

 

Poza tym w audycji:

  • Dzieci w urzędzie. Urząd wspiera pracowników w czasie strajku nauczycieli
  • 10 mln zł z budżetu Mazowsza na obiekty sportowe

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym. 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe