Ponad 3,1 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej budynków SGGW w Warszawie - 7 dni na Mazowszu

  • 22.03.2019, 10:12
  • Redakcja
Ponad 3,1 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej budynków SGGW…
Już niebawem do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie trafi wsparcie unijne na wykonanie termomodernizacji w ośmiu budynkach wchodzących w skład infrastruktury SGGW. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ten otrzyma ponad 3,1 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i rektor SGGW w Warszawie prof. dr hab. Wiesław Bielawski

loadingŁaduję odtwarzacz...

Modernizacja sali widowiskowej w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, przebudowa gminnego ośrodka kultury i sportu w Grudusku czy budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Ossa Kolonia – to tylko wybrane inwestycje, które wykonają mazowieccy beneficjenci, dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. To w sumie ponad 8 mln zł.

– Świetlice wiejskie oraz ośrodki kultury i sportu to miejsca ważne dla społeczności lokalnych. Właśnie w nich zarówno dorośli, jak i dzieci często spędzają wolny czas, uczestniczą w dodatkowych zajęciach, uczą się. Jednak, aby te obiekty w pełni spełniały swoje funkcje, muszą dysponować odpowiednimi warunkami. W budowie i przebudowie wielu tego typu budynków pomogą środki unijne – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 To bardzo ważne wsparcie, z którego skorzystają przede wszystkim mieszkańcy. Chcemy, aby na obszarach wiejskich powstały miejsca przyjazne, w których mieszkańcy będą mogli się spotkać i zintegrować. Ma to też duże znaczenie dla dzieci i młodzieży z tych terenów. W nowych przestrzeniach mogą być prowadzone m.in. zajęcia edukacyjne i artystyczne – dodaje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

W ramach konkursu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” gminy mogły ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych, maksymalnie do 500 tys. zł na miejscowość. Środki pochodzą z PROW 2014-2020.

Poza tym w audycji:

  • Prawie 170 mln zł na modernizację szpitali, instytucji kultury, szkół oraz programy wsparcia
  • Ponad 8 mln zł na inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne

 

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe