Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 16:22
Reklama

Urząd marszałkowski liderem zarządzania zasobami ludzkimi - 7 dni na Mazowszu

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zdobył nagrodę główną w XIX edycji Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Diamentową Statuetkę odebrał Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Waldemar Kuliński, podczas uroczystej gali, która odbyła się 4 marca 2019 r. w Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie.
Urząd marszałkowski liderem zarządzania zasobami ludzkimi - 7 dni na Mazowszu

Kliknij aby odtworzyć

– Urząd to przede wszystkim ludzie – ich kompetencje, umiejętności, wiedza. Jest to szczególnie ważne w świecie szybko zmieniających się przepisów, regulacji. Właśnie od zaangażowania ludzi, którzy tworzą to miejsce, zależy sukces organizacji. Staramy się, aby stworzyć dobre warunki pracy i możliwości rozwoju zawodowego – podkreśla Waldemar Kuliński, Sekretarz Województwa-Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Konkurs Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi, którego organizatorem jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, ma wieloletnią tradycję – odbywa się już od 19 lat, a honorowy patronat nad nim objęło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Misją i celem konkursu jest propagowanie dobrych praktyk, promowanie wysokich standardów zarządzania ludźmi w organizacjach oraz wyróżnianie szczególnie innowacyjnych rozwiązań wpływających pozytywnie na jakość zarządzania zasobami ludźmi.

– Celem konkursu jest nagrodzenie tych organizacji, które wprowadzają nowatorskie rozwiązania w zakresie zarządzania pracownikami. Doceniono nas m.in. za „Praktyki u marszałka”, Radę Dialogu Pracowniczego, działania prozdrowotne, a także możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych – zaznacza Wiesława Miecznikowska, z-ca Dyrektora Departamentu ds. Kadr i Płac w UMWM.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie pierwszy certyfikat „Profesjonalne ZZL” otrzymał w 2014 r. W konkursie Lider ZZL bierze udział już od 3 lat.

Poza tym w audycji:

  • Podwójny rocznik w szkołach wyzwaniem dla samorządów lokalnych
  • Międzyleski Szpital Specjalistyczny z nowoczesnym SOR-em

  • Ponad 8,6 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminach Rzeczników, Ciepielów i Solec nad Wisłą

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama