Mazowieckie gminy stawiają na niskoemisyjność - 7 Dni na Mazowszu

  • 01.03.2019, 09:08 (aktualizacja 01.03.2019, 09:25)
  • Redakcja
Mazowieckie gminy stawiają na niskoemisyjność - 7 Dni na Mazowszu
Ożarów Mazowiecki za ponad 14,3 mln zł wybuduje blisko 20 km ścieżek rowerowych, Grodzisk Mazowiecki zainwestuje ponad 2,3 mln zł w termomodernizację. Z kolei do gminy Skaryszew trafi ponad 1,8 mln zł na wykonanie łącznie 155 instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) w budynkach prywatnych oraz w obiektach użyteczności publicznej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekty otrzymają w sumie ponad 18,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci.

– Bardzo konsekwentnie realizujemy strategiczny cel, jakim jest obniżenie emisji gazów cieplarnianych, powiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych oraz poprawienie jakości powietrza. Temu wszystkiemu służą te projekty, które są różnorodne. Z jednej strony – nowe, ekologiczne źródła energii, z drugiej – poprawa efektywności energetycznej, a poprzez budowanie ścieżek rowerowych dajemy alternatywne możliwości dojazdów do pracy i szkoły – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Więcej  na ten temat TUTAJ

Poza tym w audycji:

  • W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się II Kongres Czystego Powietrz

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe