Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 19:59
Reklama

Jak wybrać motyw przewodni wesela? Zobacz najmodniejsze inspiracje nadchodzącego sezonu

Czy każde wesele wydaje ci się podobne do siebie albo wręcz przeciwnie – są takie, które z zazdrością wspominasz do dzisiaj? Jeśli przygotowujesz się do ślubu i marzysz o tym, by ten dzień był WYJĄTKOWY, pomyśl o motywie przewodnim wesela. Wybór dobrego motywu sprawi, że dzień ten będzie jedyny w swoim rodzaju, a goście zapamiętają go na długo!
Jak wybrać motyw przewodni wesela? Zobacz najmodniejsze inspiracje nadchodzącego sezonu

Czym jest motyw przewodni?

Motyw przewodni to kolor, temat, kształt czy hobby, które jest charakterystyczne dla danego wesela. Widoczny jest w dodatkach, kolorystyce sali, a czasem nawet w strojach pary młodej i zaproszonych gości.

Motyw weselny determinuje wybór poszczególnych elementów ślubu i wesela – od samochodu, poprzez suknię, dekorację kościoła, a także odpowiedniej sali weselnej, którą rezerwuje się zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. Dlatego też tak ważne jest uwzględnienie motywu przewodniego wesela już na początku przygotowań. Jeśli na przykład zdecydujecie się na ślub i wesele w stylu rustykalnym, to w sali odpowiadającej klimatowi eleganckiego pałacu nie sprawdzi się nawet najlepsza dekoracja. Wtedy pozostają dwa rozwiązania – albo zmiana motywu, albo zmiana sali. Żeby nie narażać się na takie dylematy, wybierz motyw przewodni wesela już dzisiaj!

Najmodniejsze trendy ostatnich miesięcy

Wybierając motyw weselny, możesz postawić na oryginalność lub zdecydować się na sprawdzone, najlepsze rozwiązania. Najmodniejsze trendy w tym sezonie to motywy:

  • ELEGANCKIE: dominujące są kolory miedzi, złota i czerni lub burgundu. Pary młode wybierają też bezpieczne połączenia bieli, kości słoniowej, ciemnej zieleni i odrobiny czerwieni. Do wesela w stylu eleganckim pasuje również klasyczny biały tort przełamany np. kolorem czerwonym ze złotymi dodatkami, który może być spójny ze strojem panny młodej. Takie wesela z pewnością są bardzo bustowne i wytworne. Warto zrezygnować wtedy z neonowych kolorów, łąkowych kwiatów i krzykliwych dodatków. Motywy eleganckie sprawdzą się zarówno w latem, jak i zimą;

  • BLISKO NATURY: porą wiosenną i letnią młodzi chętnie sięgają po motywy rustykalne, boho, kwiatowe, np. lawendowe. czy styl vintage wykorzystujący stare (lub stylizowane na takie) przedmioty. Jeśli pozwala na to sala weselna, motywem może być też las lub ogród z pięknymi dekoracjami świetlnymi. Świetnie sprawdza się drewno i wszystko, co zostało wykonane z naturalnych surowców. Piękno natury może podkreślić delikatne, klimatyczne oświetlenie przy użyciu świec. W stroju panny młodej idealne dopełnienie stanowią naturalna wiązanka i wianek na głowie;

  • PASTELOVE: porą wiosenną pary młode często decydują się też na dominujące kolory pastelowe – jasny róż i miętowy, które podkreślają delikatność i romantyczność. Dobrze pasują do nich przekąski w postaci subtelnie ozdobionych muffinek. W pastelowych sukienkach pięknie prezentują się również druhny, a różowy tort to sama słodycz! ?

  • PRZYTULNE: hitem nadchodzącego sezonu będą ciepłe kolory, które sprawdzą się zwłaszcza jesienią – brąz, rudy i pomarańczowy. Do dekorowania stołu warto wybrać owoce i wiązanki z jesiennych liści z jarzębiną. A do tego nadające odpowiedni klimat ciepłe oświetlenie. Świetnym pomysłem jest wykonanie lampionów z jabłek czy dyni, które podkreślą charakter wesela.

  • HOBBY/PRACA – to motywy związane z zawodem i zainteresowaniami pary młodej, mogą to być np. kolory klubów piłkarskich czy też bardziej szalone stylizacje, np. gwiezdne wojny albo wesele w stylu pin-up! Wszystko zależy od waszej inwencji i możliwości. ? W przypadku takich motywów dobrze jest zaangażować gości, tak by uwzględnili w swoich kreacjach motyw przewodni. Wtedy będą razem z waszą dekoracją i wystrojem sali tworzyć spójną całość.

 

Motyw przewodni a sala weselna. Czym się kierować?

Akcenty motywu weselnego widoczne są już najczęściej w kościele, przy dekoracji pojazdu pary młodej, a także w dodatkach do strojów. Najważniejszym elementem motywu przewodniego wesela jest jednak sala weselna. To w tym miejscu para młoda dysponuje największą przestrzenią do tego, by uwzględnić wybrany kolor czy konkretne dekoracje pasujące do motywu.

Podczas wybierania motywu warto wziąć pod uwagę wymiary sali i pamiętać o skali dekoracji. Ozdobienie sali weselnej to tak, jak przygotowanie dekoracji kilkunastu lub kilkudziesięciu standardowych pokoi. Do tego każdy, nawet największy element, który przygotowujesz, w sali będzie się wydawał znacznie mniejszy. Zawsze warto o tym pamiętać. Oczywiście można również skorzystać z usług fachowych firm, które zajmują się wypożyczeniem elementów aranżacji przestrzeni – stojących napisów, krzeseł, motywów kwiatowych, ścianek za parą młodą i innych efektownych elementów, które stworzą wymarzony klimat.

Pamiętaj, że im szybciej wybierzecie motyw weselny, tym łatwiej będzie zdecydować się na odpowiednią salę, ale... może być też odwrotnie. Być może to piękna sala zainspiruje was do wyboru niekonwencjonalnego motywu przewodniego wesela.

Czy motyw przewodni musi się pojawić?

Choć wiele par decyduje się obecnie na wykorzystanie motywu przewodniego wesela, to oczywiście nie jest to „must have”. Wszystko zależy od decyzji pary młodej i wyobrażenia na temat wesela, które planują. Wybieranie na siłę dominującego koloru czy też najmodniejszego w tym sezonie motywu nie sprawdzi się, jeśli nie będzie to w zgodzie z waszymi temperamentami i zainteresowaniami. Wtedy paradoksalnie efekt będzie odwrotny.

Motyw przewodni może podkreślić charakter waszego związku i przedstawić pasje. Jeśli będzie dobrze przygotowany, na pewno wasze wesele nie zostanie zapomniane. Nie warto jednak pod presją, na siłę decydować się na motyw przewodni. Ważne, abyście tego dnia czuli, że to jest naprawdę wasz wymarzony dzień. Jeśli wy będziecie się czuć dobrze, również i wasi goście poczują tę energię, będą się świetnie bawić i miło wspominać ten dzień.
 

W wyborze motywu weselnego warto przy nucie szaleństwa zachować więc zdrowy rozsądek. Motyw przewodni powinien być dodatkiem do wesela, inaczej wydarzenie to może stracić swój charakter i zamienić się w bal kostiumowy lub kolejną imprezę w plenerze. Dlatego jeśli nie czujesz się przekonana do żadnego z motywów, pamiętaj, że w modzie zawsze będzie Wesele z klasą, które nigdy cię nie zawiedzie!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama