Szukasz niezwykłego pomysłu na prezent świąteczny? Podaruj skok spadochronowy!

  • 21.12.2018, 09:03 (aktualizacja 21.12.2018, 09:13)
  • Katarzyna Żakowska
Szukasz niezwykłego pomysłu na prezent świąteczny? Podaruj skok spadochronowy!
Prezent świąteczny nie musi być kolejną rzeczą – bliskiej osobie można podarować także niezapomniane przeżycie, na przykład skok ze spadochronem!

Jak co roku w okresie przedświątecznym wiele osób ma problem z wyborem odpowiednich upominków. T właśnie w tym czasie sklepowe półki aż uginają się od różnych rzeczy, które można podarować bliskim. Jednak upominek wcale nie musi być skórzanym portfelem, perfumami, biżuterią czy zestawem kosmetyków – można podarować coś zupełnie innego jak tandemowy skok spadochronowy!

 

Skok spadochronowy w tandemie – co to jest?

Do wzięcia udziału w skoku spadochronowym wcale nie potrzeba szczególnego przygotowania. Dzisiaj niemalże każdy ma możliwość wykonania skoku w tandemie, czyli wspólnie z instruktorem.

Spadochronowe skoki tandemowe opracowano pod koniec lat 70. ubiegłego wieku w USA. Do Polski przywędrowały w latach 90. Skok w tandemie odbywa się wspólnie z instruktorem, który odpowiedzialny jest za techniczną stronę wydarzenia.

Instruktor, który nazywany jest tandem pilotem, jest połączony specjalną uprzężą tandemową z pasażerem – nie musi on mieć żadnego doświadczenia w spadochroniarstwie. Stosuje się wtedy specjalne spadochrony tandemowe, które są w stanie utrzymać dwie osoby jednocześnie. Gwarancję bezpieczeństwa dają spadochron zapasowy i automat spadochronowy.

Skoki odbywają się z samolotu lecącego na wysokości 3000 lub 4000 metrów nad ziemią i pozwalają na odczucie 30-60 sekund swobodnego spadania, czyli spadania z opóźnionym otwarciem czaszy spadochronu.

 

Kto może wziąć udział w tandemie?

Skoki spadochronowe w tandemie to idealny pomysł na prezent – od pasażera nie wymaga się posiadania żadnych szczególnych umiejętności, przechodzenia długich szkoleń, badań lekarskich. W skokach mogą brać udział także osoby niepełnosprawne, w tym te poruszające się na wózkach inwalidzkich.


Wśród głównych przeciwwskazań do skoków znajdują się:

  • masa ciała wyższa niż 120 kg (zależnie od sprzętu)

  • ciężkie choroby serca i układu oddechowego

  • wrodzona łamliwość kości

  • niestabilność kręgosłupa

  • epilepsja

  • ciąża

 

Jak podarować skok spadochronowy w prezencie?

Aby wręczyć skok spadochronowy w tandemie jako prezent, warto wykupić voucher upominkowy. To forma zaproszenia, która pozwala osobie obdarowanej na samodzielne wybranie terminu skoku najbardziej dla niej dogodnego. Voucher zachowuje swoją ważność do 1 roku od momentu wydania.

Voucher można zakupić całkowicie przez internet, dlatego nie trzeba udawać się osobiście do ośrodka organizującego skoki spadochronowe w tandemie. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję na stronie internetowej, wypisać formularz zamówienia i opłacić je on-line – voucher można otrzymać już po paru minutach na swój adres e-mailowy, a następnie wydrukować i wręczyć jako prezent.

 

Ile kosztuje tandemowy skok ze spadochronem?

Koszty zakupu skoku spadochronowego w tandemie nie są tak wysokie, jak może się wydawać. Skok z 3000 metrów to cena około 500-600 złotych. Skok z 4000 metrów kosztuje na ogół od 700 do 800 złotych.

Dodatkowo, w cenie 200-300 złotych można dobrać usługę wideofilmowania skoku spadochronowego przez jeszcze jednego skoczka – film i zdjęcia z wyczynu są wtedy wyjątkową pamiątką.

Do wykupienia skoku spadochronowego w tandemie zaprasza Certyfikowany Ośrodek „Skydive”, który działa na lotnisku Kruszyn położonym pod Włocławkiem. Dokładna oferta i formularz rezerwacji dostępne są na stronie: https://skydive.pl.

Zatem skok spadochronowy w tandemie może być świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby – na pewno pozostawi po sobie wyjątkowe wrażenia!

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe