Powrót do krainy dzieciństwa

  • 24.06.2018, 12:59 (aktualizacja 24.06.2018, 13:28)
  • Grażyna Bolimowska-Gajda
Powrót do krainy dzieciństwa
#Na śniadaniu z gościem# Monika Boruta-Sałacińska artystka wielu sztuk pięknych, instruktor w Sochaczewskim Centrum Kultury, gdzie prowadzi pracownię artystyczną „Przestrzeń otwarta dla dzieci młodzieży i dorosłych”. Maluje wiejskie klimaty, pejzaże, portrety, ale też światło, uczucia, ulotne chwile. Uważnie i z szacunkiem obserwuje przyrodę i stąd też czerpie inspiracje. Lubi impresjonizm, bo dodaje obrazom lekkości, a jednocześnie nie gubi realizmu. W VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Władysława Ślewińskiego „Kocham Polskę… Niepodległa otrzymała nagrodę wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o swoich artystycznych inspiracjach, stylistyce obrazów i pracy z dziećmi.

Kocha arkadyjskie klimaty,  dają poczucie bezpieczeństwa

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jej pracowni artystycznej dzieci mają pełną swobodę,  mogą rozwijać wyobraźnię i kreować własne światy

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najbliższe plany artystyczne - oczywiście  wakacyjny plener, a potem może wystawa, ale teraz, jeśli chodzi o organizację takich wystaw, mam więcej pokory - zauważa

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Grażyna Bolimowska-Gajda

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe