Wiedza, intuicja i refleks, czyli gra miejska w Osiemdziesiątce!

  • 7.06.2018, 16:28 (aktualizacja 13.06.2018 11:01)
Wiedza, intuicja i refleks, czyli gra miejska w Osiemdziesiątce!
5 czerwca Osiemdziesiątka, we współpracy z Powiatowym Zespołem Edukacji w Sochaczewie i Starostwem Powiatowym, zorganizowała grę miejską dla młodzieży pod hasłem „Gra o Niepodległość”. Była to już druga inicjatywa szkoły, wpisująca się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły zlokalizowane na terenie powiatu sochaczewskiego. Udział w niej wzięło 6 placówek: Zespół Szkół im. F. Chopina w Sochaczewie, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Wymysłowie, Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie, Zespół Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie. Każda z drużyn składała się z 5 uczniów i nauczyciela opiekuna. Podczas wykonywania zadań zespoły musiały się wykazać wiedzą, spostrzegawczością, intuicją, odpornością na upał i niezłą kondycją fizyczną.Każda drużyna musiała dojść do 5 miejsc, wykonać 6 zadań i zmieścić się w określonym czasie. Punktowana była poprawność i czas wykonania zadań. A te do łatwych, jak stwierdzili uczestnicy, wcale nie należały. Trzeba było wykazać się wiedzą obejmującą wydarzenia na terenie powiatu sochaczewskiego z okresu odzyskiwania przez Polskę Niepodległości oraz znajomością faktów z życia Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego. Każdego, kto chciałby się zmierzyć z zadaniami gry miejskiej, zapraszamy na stronę szkoły www.80-sochaczew.pl.

Dorota Golis nauczycielka języka angielskiego, oraz uczniowie Karol Siejka oraz Julia Żoch w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiadają o  zadaniach z jakie musieli rozwiązać uczestnicy "Gry o Niepodległość"

Wieża Ciśnień, opis herbu I.W. Garbolewskiego, siedziba dawnego Komisariatu Policji Państwowej - takie m.in. obiekty znalazły się na trasie gry miejskiej, do tego krzyżówka z hasłami i ograniczony czas. Należało nie tylko znać odpowiedzi, ale wypełnić wszystkie zadania w jak najkrótszym czasie.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe