Minister rolnictwa w Młodzieszynie

  • 29.05.2018, 12:52
  • Urząd Gminy Młodzieszyn
Minister rolnictwa w Młodzieszynie Urząd Gminy Młodzieszyn
26 maja z inicjatywy posła Macieja Małeckiego w Młodzieszynie gościliśmy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztofa Jurgiela. W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, starosta powiatu sochaczewskiego Jolanta Gonta, wójt Młodzieszyna – Monika Pietrzyk, przedstawiciele samorządowi i rolnicy.

Na początku spotkania Krzysztof Jurgiel przedstawił plany rządu dotyczące rolnictwa. Rozmawiano o aktualnej, niełatwej sytuacji polskiej wsi, klęskach żywiołowych oraz możliwościach pomocowych dla poszkodowanych rolników.

W dyskusji między Krzysztofem Jurgielem a obecnymi na spotkaniu poruszano kwestie związane między innymi z rentami strukturalnymi rolników, wypłatami dopłat bezpośrednich, odszkodowaniami za szkody wyrządzone przez zwierzęta leśne. Pytano również o niską cenę żywca, budowę lotniska w Baranowie i wysoką cenę paliwa, które jest niezbędne rolnikom do pracy.

Spotkanie odbyło  się w ramach akcji „Polska jest jedna”, która prowadzona jest w całej Polsce.

Urząd Gminy Młodzieszyn

Urząd Gminy Młodzieszyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe