Michał Gołkowski pisarz, tłumacz - dla niego doba jest za krótka, ale nie zwolni, nie zrezygnuje z pisania, ani z roli tłumacza

  • 20.05.2018, 13:06
  • Grażyna Bolimowska-Gajda
Michał Gołkowski pisarz, tłumacz - dla niego doba jest za krótka, ale…
Śniadanie z gościem - Grażyna Bolimowska-Gajda rozmawia z Michałem Gołkowskim. Samotnik, mizantrop i introwertyk. Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości, z zawodu tłumacz kabinowy angielskiego, polskiego i rosyjskiego. Obecnie stalker. Czarnobylem zafascynowany, odkąd tylko dowiedział się, po co brał wiosną ’86 ten niedobry proszek w kapsułkach z opłatka. Swoje związki ze Wschodem i stosunek do słowiańskości określa jako typowy love-hate relationship. Od zawsze rozerwany pomiędzy Skansenem w Łowiczu a Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, osiadł w końcu pod lasem niedaleko Sochaczewa. Syn konsula generalnego RP w Kaliningradzie Marka Gołkowskiego, wnuk Marii Gołkowskiej - honorowej obywatelki miasta Sochaczew. Mieszka z żoną i córką Zosią pod Sochaczewem.

Na Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu trzeba było stać półtorej godziny w kolejce po autograf Michała Gołkowskiego. Taka popularność może człowiekowi uderzyć do głowy?

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Spotykasz człowieka, który opowiada ci historię swojego życia, jest niesamowita i już wiesz, że musisz ją umieścić w swojej książce

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Cztery książki w roku 2018 -  i konsekwentnie dąży do postawionego celu!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

 

 

Grażyna Bolimowska-Gajda

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe