Sprawca napadów na stacje paliw zatrzymany: rozbój na stacji w naszych Wężykach to również jego dzieło

  • 18.05.2018, 09:01 (aktualizacja 20.05.2018, 08:28)
  • Redakcja
Sprawca napadów na stacje paliw zatrzymany: rozbój na stacji w naszych Wężykach to również jego dzieło KWP Radom
Pomogła blokada dróg po ostatnim napadzie.

Mężczyzna podejrzewany o jedenaście napadów na stacje paliw, w tym na stację paliw w Wężykach w powiecie sochaczewskim, jest w rękach policji. Przy 35-latku znaleziono broń gazową, kominiarkę, łomy oraz pieniądze ukryte w różnych miejscach jego samochodu.

 

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego w sumie o 11 napadów na stacje paliw. Do zatrzymania doszło wczoraj bezpośrednio po napadzie w miejscowości Różan w powiecie makowskim.

Ale nie doszłoby do tego zatrzymania, gdyby nie współpraca komendy wojewódzkiej w Radomiu z komendami powiatowymi właśnie w sprawie licznych napadów na stacje, jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach na terenie województwa mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego. W każdym przypadku schemat był podobny. Mężczyzna ubrany na czarno i zamaskowany kominiarką zazwyczaj nad ranem wchodził do oddalonych od głównych dróg stacji i zastraszał pracowników przedmiotami przypominającymi broń.

Taki scenariusz miały też zdarzenia na stacji w Wężykach, w powiecie sochaczewskim, w Gminie Iłów. Przypomnijmy, 4 maja o 4 rano mężczyzna w kominiarce zażądał wydania pieniędzy od pracownicy stacji. Po spełnieniu przez nią żądania, uciekł z łupem. Pisaliśmy o tym TUTAJ

W Różanie było podobnie.

- Wczoraj, 17 maja tuż po godz. 4 w miejscowości Różan, powiat makowski, zamaskowany mężczyzna wszedł na stację paliw, gdzie przedmiotem przypominającym broń zastraszył pracownicę i skradł z kasy pieniądze, po czym oddalił się – informuje KWP w Radomiu. - Chwilę po rozboju na stacji w Różanie zarządzono blokady dróg w tym powiecie oraz ościennych. W związku z napadami na stacje benzynowe również tej nocy policjanci prowadzili działania. Dzięki temu tuż po zdarzeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Ciechanowie w miejscowości Gogole Wielkie zatrzymali 35-latka z powiatu płońskiego, w którego samochodzie ujawnili m.in. broń gazową, kominiarkę, łomy oraz pieniądze, które były poukrywane w różnych miejscach w pojeździe.

Jak powiedziała nam podinspektor Katarzyna Kucharska, szefowa zespołu prasowego KWP Radom, napad na stacje paliw w Wężykach jest jak najbardziej typowany do napadów, o które podejrzewa się zatrzymanego mężczyznę.

Redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
P127
P127 19.05.2018, 00:36
Wężyki gm.Rybno.????

Pozostałe