832 tys. zł na aktywizację mazowieckiej wsi i jej mieszkańców - 7 dni na Mazowszu

  • 18.05.2018, 08:31 (aktualizacja 18.05.2018, 09:24)
  • Redakcja
7dni_2018-05-18_loop.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
36 przedsięwzięć z Mazowsza – w tym szkolenia, seminaria, imprezy promocyjno-targowe i wyjazdy studyjne otrzymają unijne wsparcie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. To efekt konkursu rozstrzygniętego właśnie przez mazowieckie biuro Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Zgłoszonych było w sumie 50 projektów o łącznej wartości prawie 1,4 mln zł. Ostatecznie 832 tys. zł wsparcia trafi do 16 partnerów KSOW. Umowy z nimi podpisała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Z myślą o jeszcze dynamiczniejszym rozwoju mazowieckiej wsi, aktywizacji jej mieszkańców, a także poszerzeniu wiedzy na temat m.in. tradycji, zdrowej żywności dofinansowano liczne przedsięwzięcia prowadzone na Mazowszu. W sumie do ogłoszonego na przełomie stycznia i lutego konkursu zgłoszonych zostało 50 projektów o łącznej wartości prawie 1,4 mln zł. Ostatecznie środki trafią do 16 partnerów KSOW, którzy przy wsparciu w wysokości 832 tys. zł zrealizują 36 przedsięwzięć.

Jako mazowiecka część Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich mamy już bogate doświadczenie w pomaganiu samorządom i organizacjom, stowarzyszeniom, które wraz z nami chętnie przekazują mieszkańcom wsi wiedzę o programach unijnych, o alternatywnych źródłach dochodów dla swoich działalności, ale też o możliwości promocji kultury swoich lokalnych społeczności – podsumowała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. – Wieloletnia współpraca pozwoliła stworzyć mnóstwo ciekawych inicjatyw, z których część wpisała się na stałe w kalendarze lokalnych wydarzeń. Cieszymy się więc, że kolejny raz możemy podpisać umowy, które zainicjują ważne dla mieszkańców mazowieckich wsi i miast przedsięwzięcia.

Wsparcie zostało przyznane w ramach siedmiu działań. LGD Zielone Mosty Narwi zorganizuje wyjazd studyjno-szkoleniowy (w ramach działania Szkolenia i działania na rzecz tworzenia sieci kontaktów dla Lokalnych Grup Działania (LGD), w tym zapewnianie pomocy technicznej w zakresie współpracy międzyterytorialnej i międzynarodowej). 12 przedsięwzięć, w tym m.in. konferencja pszczelarska, jesienny jarmark czy warsztaty serowarskie te inicjatywy okazały się najlepsze w działaniu Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju. Do beneficjentów tej kategorii trafi największa pula środków, bo w sumie ponad 317 tys. zł. Spośród 12 projektów 9 zrealizuje MODR Warszawa, a pozostali wybrani to Mazowiecka Izba Rolnicza, LGD „Razem dla rozwoju” i gmina Krasnosielc. Z kolei LGD „Przyjazne Mazowsze” zdobyło środki z działania Wspieranie współpracy w sektorze rolnym i realizacji przez rolników wspólnych inwestycji na przedsięwzięcie „Lokalna żywność od rolnika bez pośrednika”.

 

Poza tym w audycji:

  • Plan gospodarki odpadami dla Mazowsza na ostatniej prostej
  • „Mazowsze – a czas płynie.” XIII edycja konkursu fotograficznego

 

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe