Noc Muzeów Sochaczew 2018: Do Chopina pod parą, czyli jedziemy wąskim torem do Żelazowej Woli

  • 15.05.2018, 14:52 (aktualizacja 20.05.2018 08:27)
Noc Muzeów Sochaczew 2018: Do Chopina pod parą, czyli jedziemy wąskim torem do Żelazowej Woli
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli i Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie postanowiły połączyć siły i wspólnie zorganizować tegoroczną Noc Muzeów. Dla placówki w Żelazowej Woli będzie to pierwsza tego typu impreza, dla Muzeum Kolei Wąskotorowej trzecia. O planowanym programie opowiadali dziś na naszej antenie Małgorzata Kazur i Łukasz Popowski.

"Do Chopina pod parą" - pod taką nazwą odbędzie się tegoroczna Noc Muzeów w Żelazowej Woli i Sochaczewie. Będzie to wspólne przedsięwzięcie Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Muzeum Kolei Wąskotorowej. Z Sochaczewa do Chodakowa wyruszy pociąg retro, w którym przewodnicy opowiedzą o najważniejszych postaciach łączących Sochaczew i Żelazową Wolę. Następnie zaplanowano przejazd autobusami do Domu Urodzenia Chopina, a tam koncert w wykonaniu Aleksandra Dębicza - improwizacje inspirowane muzyką polską. Powrót odbędzie się w podobny sposób - autobus i pociąg. W Muzeum Kolei czekać będzie ognisko z kiełbaskami, możliwość obejrzenia nowej wystawy i pokaz bębniarzy połączony z fire show. 

Posłuchajcie o szczegółach:

Program wycieczki Do Chopina pod parą (17.00 – 20.00):
• 17:00 – 17:25 – przejazd pociągiem ze stacji Sochaczew Wąskotorowy (Muzeum Kolei Wąskotorowej) do stacji Sochaczew Chodaków. 
• 17:30 – 17:50 – przejazd autokarami ze stacji Sochaczew Chodaków do Muzeum w Żelazowej Woli (autokary udostępnione dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Sochaczewie). 
• 18:00 – 19:00 – improwizacje inspirowane muzyką polską – koncert w wykonaniu Aleksandra Dębicza (Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli).
• 19:10 – 19:30 – przejazd autokarami z Muzeum w Żelazowej Woli do stacji Sochaczew Chodaków (autokary udostępnione dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Sochaczewie). 
• 19:35 – 20:00 – przejazd pociągiem ze stacji Sochaczew Chodaków do stacji Sochaczew Wąskotorowy (Muzeum Kolei Wąskotorowej).

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe