Majówka Seniora - spotkanie pokoleń w DDPS

  • 15.05.2018, 14:01
Majówka Seniora - spotkanie pokoleń w DDPS
Dziś rozpoczęły się Sochaczewskie Dni Rodziny - cykl kilkudziesięciu imprez organizowanych przez wszystkie miejskie placówki - szkoły, przedszkola, MOPS, żłobek, ŚDS. Inauguracyjna impreza odbyła się tradycyjnie w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie pod hasłem "Majówka seniora - spotkanie pokoleń".

W siedzibie DDPS zgromadzili się pensjonariusze Domu, zaproszeni goście z wiceburmistrzem Markiem Fergińskim, radną Haliną Kuzińską, naczelniczką Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Joanną Kamińską, członkowie zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i maluchy z grupy Pszczółki z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 4 z dyrektor Moniką Radwańską-Komosą. 

Impreza przebiega według schematu dzieci - seniorom i seniorzy - dzieciom, obejrzeliśmy więc dwa znakomite występy. Maluchy zaprezentowały wiązankę wierszy i piosenek związanych ze zdrowiem, przebojem okazała się "Zupa jarzynowa" oraz wiązanka starych zabaw "w kółeczku", do której dzieci zaprosiły pozostałych uczestników spotkania.

Z kolei pensjonariusze DDPS zaprezentowali znakomity program, na który składały się piosenki i inscenizacje wierszy z "Pchłą Szachrajką" na czele. Salwy śmiechu wśród publiczności (co widać na zdjęciach) wywołała "Rzepka", którą z "ziemi" wyciągali i seniorzy i dzieci. Całość zakończyła się poczęstunkiem i wspólną zabawą seniorów przy muzyce serwowanej przez Arkadiusza Mamcarza.

Powracającym motywem "Majówki seniora" jest od kilku lat ułożona przez pensjonariuszy piosenka o rodzinie, którą kilkakrotnie odśpiewano także i dziś.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia naszej relacji. 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe