Sochaczewska drogówka ma nowy sprzęt na piratów

  • 14.05.2018, 15:27
  • KPP Sochaczew
Sochaczewska drogówka ma nowy sprzęt na piratów KPP Sochaczew
Ten nowoczesny sprzęt nie tylko zmierzy prędkość...

Wśród laserowych mierników prędkości jakimi dysponujemy w sochaczewskiej komendzie jest również TruCAM. Nowe urządzenie, które jest wykorzystywane w walce z piratami drogowymi, pozwala na zapis wyniku, zdjęcia i nagrania z pomiaru prędkości.

 

TruCAM jest cyfrową kamerą video oraz urządzeniem przeznaczonym do laserowego pomiaru prędkości i odległości w jednym. Ten nowoczesny sprzęt nie tylko zmierzy prędkość, ale również obliczy czas przejazdu i odległość pomiędzy dwoma pojazdami. Wytworzy także pełną dokumentację foto – video dla wykroczeń w ruchu drogowym, związanych z przekraczaniem prędkości, jak i jazdy w niebezpiecznej odległości.

Nadmierna prędkość, obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i jazdy pod wpływem alkoholu, jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu zdarzeń, tych również z tragicznym skutkiem, można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy stosowali się do obowiązujących przepisów. W ruchu drogowym, szybko nigdy nie oznacza bezpiecznie.

Tylko w tym roku, sochaczewscy policjanci zmuszeni byli interweniować blisko tysiąc razy wobec kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Każdy z nich przez swoją lekkomyślność mógł przyczynić się do zdarzenia w ruchu drogowym w którym poważne obrażenia, bądź śmierć mogły ponieść Wasze dzieci, żony, mężowie czy rodzice. Aż osiemnastu kierowców straciło prawo jazdy po tym, jak w obszarze zabudowanym przekroczyło prędkość o 50 km/h lub więcej. Zastanów się dobrze, zanim dociśniesz pedał gazu.

Policji nie chodzi o ukaranie kierowcy mandatem karnym, nas interesuje zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Chcemy, by każdy z Was bezpiecznie wrócił do domu.

KPP Sochaczew

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe