Konkurs na dyrektora szpitala: Piotr Szenk zakończył kadencję

  • 14.05.2018, 15:16
  • Redakcja
Konkurs na dyrektora szpitala: Piotr Szenk zakończył kadencję Radio Sochaczew
- Trochę ubolewam nad tym, że dopiero dzisiaj mogliśmy podjąć tę uchwałę – mówi starosta Jolanta Gonta.

Zakończyła się kadencja dyrektora Szpitala Powiatowego w Sochaczewie Piotra Szenka. Na dzisiejszej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę o powołaniu komisji, która w najbliższym czasie przeprowadzi konkurs na to stanowisko.

 

Dokładnie 30 kwietnia br. zakończyła się sześcioletnia kadencja Piotra Szenka na stanowisku dyrektora Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. W związku z tym dzisiaj radni powiatowi podjęli uchwałę, o powołaniu komisji, która w najbliższym czasie przeprowadzi konkurs na to stanowisko.

- Trochę ubolewam nad tym, że dopiero dzisiaj mogliśmy podjąć tę uchwałę – mówi starosta Jolanta Gonta. - Niestety, ustawodawca przygotował taki przepis, który mówi, że możemy rozpocząć cały proces od oczywiście powołania komisji konkursowej, ale dopiero w terminie dwóch miesięcy od dnia zakończenia kadencji poprzedniego dyrektora. Przyjęta dziś uchwała konstytuuje komisję do spraw przeprowadzenia całego konkursu. Teraz komisja może się spotkać, przyjąć regulamin i przystąpić do realizacji procedury zgodnie z przepisami.

Jak dodaje starosta Jolanta Gonta, komisja skała się z przedstawicieli organu założycielskiego, czyli powiatu, oraz z jednego członka rady społecznej ZOZ-u. Wszyscy członkowie komisji wyrazili zgodę na jej udział.

- Myślę, że wszystko przebiegnie sprawnie, gdyż mamy dwóch lekarzy w komisji, a także menedżerów ze służby zdrowia – podkreśla starosta Gonta.

Czy dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora, zobaczymy, w każdym razie Piotr Szenk może wziąć udział w konkursie. Szczegółowe informacje na temat kryteriów i wymagań stawianych kandydatom będzie można znaleźć na BiP starostwa powiatowego w Sochaczewie.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe