Ruszył remont drogi Giżyce – Ruszki: obowiązuje wahadło

  • 10.05.2018, 12:39 (aktualizacja 10.05.2018, 15:07)
  • Redakcja
Ruszył remont drogi Giżyce – Ruszki: obowiązuje wahadło Radio Sochaczew
Całe zadanie obejmuje przebudowę ponad siedmiu kilometrów drogi 577. Polega ono przede wszystkim na wzmocnieniu istniejącej nawierzchni poprzez rozbiórkę warstw bitumicznych

Ruszył kolejny etap remontu drogi wojewódzkiej 577 Brzozów – Ruszki. W tej chwili prace koncentrują się na odcinku Giżyce w kierunku Wężyk, gdzie obowiązuje ruch wahadłowy. Inwestycję wartą około 10 milionów złotych realizuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

 

Obecnie trwający remont odcinka od Giżyc w kierunku ronda w Ruszkach to część większego zdania realizowanego przez Mazowiecki Zarząd dróg Wojewódzkich. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami przez najbliższe miesiące. W zamian za jakiś czas mają się cieszyć bezpieczniejszą i wygodniejszą trasą.

- To niezwykle ważna droga i bardzo oblegana. Tędy odbywa się potężny ruch samochodów ciężarowych. Trasa jest istotna dla mieszkańców i dla firm transportowych z Gminy Iłów czy Młodzieszyn. Jej kompleksowy remont na pewno i usprawni ten ruch i uczyni go bezpieczniejszym – mówi radny wojewódzki Adam Orliński.

Całe zadanie obejmuje przebudowę ponad siedmiu kilometrów drogi 577. Polega ono przede wszystkim na wzmocnieniu istniejącej nawierzchni poprzez rozbiórkę warstw bitumicznych, które wykazują się nieodpornością i brakiem nośności. Uzyskany frez asfaltobetonowy jest wykorzystywany do produkcji mieszanki mineralno-asfaltowej MCE, która z kolei jest ponownie wykorzystywana jako podbudowa drogi, w celu jej wzmocnienia.

W ramach inwestycji wykonywane są nowe pobocza z mieszanki kruszyw, a także korekta istniejących skarp nasypów i rowów poprzez ich plantowanie oraz obsianie trawą. Powstaną też nowe obustronne chodniki i perony w miejscu obecnych zatok autobusowych.

Jak czytamy w dokumentacji technicznej inwestycji, przedsięwzięcie wymagało i wymaga wycinki w sumie 152 drzew, przy czym, jak się podkreśla, nie są to cenne okazy przyrody. Jednocześnie poprawa stanu nawierzchni drogi wpłynąć ma pozytywnie na środowisko w zakresie emisji do środowiska hałasu i spalin.


 


 


 

Redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Darek
Darek 15.05.2018, 18:17
Nie wiem czyj to dziwny pomysł zeby droge tak obleganą rozebrac w kilku miejscach stawiajac co chwiyle dlugo zmieniajace sie swiatła .to sie nazywa usprawnienie w krajowym wykonaniu ..... źalosne
Darek
Darek 15.05.2018, 18:07
Kto rozwala drogę w paru miejscach na raz stawiając co kilometr światła ....to tylko chory kraj
Kris
Kris 10.05.2018, 16:10
Jeżdżę tą drogą do pracy 20 dni w miesiącu, to jest masakra że zamiast odcinkowo zacząć rozbierać tą drogę to rozwalone jest wszystko na raz. Proponuję wszystkim jeździć przez mlodzieszyn do iłowa żeby nie stać w tych korkach na światłach na których czerwone światło świeci sie 10 minut

Pozostałe