Stadion przy Warszawskiej z nowymi trybunami

  • 08.05.2018, 11:03 (aktualizacja 08.05.2018, 12:22)
  • Izabela Goryniak
Stadion przy Warszawskiej z nowymi trybunami
Sochaczewska firma Sochbud wygrała przetarg na budowę nowych trybun na miejskim stadionie przy ulicy Warszawskiej, zwanym popularnie stadionem Orkana. Wczoraj burmistrz Piotr Osiecki podpisał umowę na realizacje tej inwestycji, wartej 2 800 000 złotych.

Podpisana wczoraj umowa dotyczy pierwszego etapu modernizacji stadionu, w dalszych planach jest modernizacja płyty i budowa pełnowymiarowej bieżni oraz zaplecza. 

Na miejscu obecnej, starej trybuny ziemnej po zachodniej stronie boiska powstaną nowe miejsca dla kibiców o powierzchni ponad 500 m2. Trybuna podzielona będzie na dziewięć sektorów, łącznie powstaną 864 miejsca siedzące. Widownia w całości będzie zadaszona. Wysokość trybuny to 6,81 metra.

W dalszych planach jest gruntowny remont płyty boiska, budowa bieżni lekkoatletycznej, a w kolejnych latach remont boisk treningowych, nowe korty, renowacja głównego budynku klubu i zaplecza sanitarnego.

- To bardzo ważna dla Sochaczewa inwestycja - podkreślał burmistrz Piotr Osiecki.  - Remont stadionu ma tak duże znaczenie dla miasta jak sport i rekreacja. Widzimy z dnia na dzień rosnącą aktywność mieszkańców Sochaczewa. Ten obiekt będzie nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale po zakończeniu całego procesu modernizacji będzie przede wszystkim atrakcyjny pod względem funkcjonalnym. 

- Cieszę się, że Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło sochaczewski projekt kwotą dwóch i pół miliona złotych - mówi z kolei poseł Maciej Małecki, także obecny na podpisaniu umowy. - Mieszkańcy Sochaczewa zasługują na nowy stadion, potrzebujemy nowych obiektów sportowych - podkreśla poseł.  - Miasto w ostatnich latach dynamicznie się rozwija, a stadion zatrzymał się we wczesnych latach 90. Teraz będziemy to nadrabiać. 

Posłuchajcie, co po podpisaniu umowy mieli do powiedzenia burmistrz Piotr Osiecki, poseł Maciej Małecki i dyrektor MOSiR-u Mieczysław Głuchowski

loadingŁaduję odtwarzacz...

Izabela Goryniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe