Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 15:02
Reklama

Ruszył remont Trojanowskiej: uwaga na objazdy

Wykonawca zapewnia, że zrobi wszystko, aby jak najszybciej „przekazać” mieszkańcom przebudowaną i nowoczesną drogę. Termin oddania do użytkowania drogi zgodnie z umową ma nie przekroczyć 15 października br.
Ruszył remont Trojanowskiej: uwaga na objazdy

Autor: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Ruszyła przebudowa kolejnego odcinka drogi powiatowej ul. Trojanowskiej w Sochaczewie. Planowany przebieg prac drogowych będzie odbywać się etapami, jednak należy pamiętać, że będą one wzajemnie się zazębiać i uzupełniać.

 

W jednym z etapów roboty wyznaczono na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich obejmuje prace od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Piaszczystą. Drugi na odcinku od Domu Bankietowego „Arkadia” do skrzyżowania z ul. Przylasek. Inny etap obejmie wykonanie odcinka od wspomnianego Domu Bankietowego do skrzyżowania z ul. Piaszczystą oraz placu postojowego przy cmentarzu komunalnym.

Objazd zapewniony zostanie od strony ul. Łąkowej przez ul. Zaciszną i ul. Piaszczystą do ul. Przylasek, natomiast mieszkańcy, których posesje znajdują się bezpośrednio przy przebudowywanym odcinku będą mogli korzystać z dojazdu przez plac budowy.

Przypomnijmy, gruntowna przebudowa ul. Trojanowskiej to wspólna inwestycja samorządu powiatowego i miejskiego, wsparta środkami rządowymi w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 6,1 mln zł.

W ubiegłym roku zmodernizowano pierwszy odcinek drogi od skrzyżowania z al. 600-lecia do skrzyżowania z ul. Łąkową. Drugi etap będzie polegać na przebudowie ponad 1 km (dokładnie 1,116) odcinka ul. Trojanowskiej, tym razem od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Przylasek włącznie. Zakres robót obejmuje m.in. rozbudowę drogi, budowę chodników, pasów rowerowych, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowę dwóch skrzyżowań, budowę trzech zatok autobusowych, w tym dwóch z tzw. peronami, budowę miejsca do kontroli pojazdów dla policji, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kolizji elektroenergetycznych i wodociągowych, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa. Przebudowany zostanie parking przy cmentarzu komunalnym. Inwestycja zakończyć ma się do połowy października br.

Oczywiście, budowa ta będzie powodowała pewne utrudnienia. O wypowiedź w tej sprawie poprosiliśmy starostę Jolantę Gonta. – Dołożymy wszelkich starań, aby mieszkańcy i inni użytkownicy ulicy Trojanowskiej w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia związane z przebudową drogi, za które już dziś z góry przepraszamy. Rozumiemy, że mieszkańcy chcą, by prace postępowały szybko i bez zakłóceń. Wykonawca zapewnia nas, że zrobi wszystko, aby jak najszybciej „przekazać” mieszkańcom przebudowaną i nowoczesną drogę. Pamiętajmy jednak, że termin oddania do użytkowania drogi zgodnie z umową ma nie przekroczyć 15 października br. Natomiast wewnętrznie ustalony przez wykonawcę harmonogram prac, ma mu pomóc w takim rozplanowaniu robót, aby dotrzymać ostatecznego terminu – wyjaśnia starosta.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama