Co dalej z rozwojem lotniska w Modlinie? - 7 dni na Mazowszu

  • 20.04.2018, 08:50
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2018-04-20_loop.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zajęła się sytuacją dalszej rozbudowy lotniska w Modlinie. Po kilkugodzinnej debacie przyjęto stanowisko w tej sprawie. WRDS, zaniepokojona sytuacją, zwróciła się o pomoc do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury oraz Ministra Inwestycji i Rozwoju. Strony apelują o wsparcie inwestycji niezbędnych do rozwoju portu lotniczego Warszawa/Modlin.

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego po kilkugodzinnej dyskusji przyjęła stanowisko ws. poparcia działań dotyczących rozwoju Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Marszałek Adam Struzik po raz kolejny przypomniał genezę powstania portu lotniczego, wskazując, że inicjator budowy lotniska – PPL, nie chce jego rozwoju.

– Mieszkańcy niepokoją się, co się dzieje, obawiają się o swoje miejsca pracy. Tracą też przedsiębiorcy  – mimo że biznes rozwija się bardzo dobrze, to los ich działalności jest niepewny – podkreślił obecny na spotkaniu jeden z udziałowców lotniska w Modlinie, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski.

Sytuację tą potwierdził także Prezes Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu, Przemysłu i Usług Robert Składowski. Zaznaczył, że spór wokół lotniska w Modlinie skutecznie gasi impuls rozwojowy północnego Mazowsza.

 

Poza tym w audycji:

  • Niepewna sytuacja Centrum ATTIS
  • 27 milionów trafi do szkól zawodowych na Mazowszu
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska znalazła się w gronie nagrodzonych statuetkami „Osobowość Roku 2018

 

Fot: mazowieckie.com.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

 

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe