Ciężarówka do góry kołami na 50-tce: zdjęcia i relacja straży pożarnej

  • 16.04.2018, 08:21 (aktualizacja 16.04.2018 08:27)
  • KPPSP Sochaczew
Ciężarówka do góry kołami na 50-tce: zdjęcia i relacja straży pożarnej Tomasz Fijołek
Pojazd leżał w poprzek jezdni całkowicie blokując ruch drogowy. Kierujący pojazdem wysiadł z niego o własnych siłach.

W sobotę kilka minut po godzinie 16, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego na 79. kilometrze drogi krajowej nr 50 w miejscowości Janów (gmina Młodzieszyn). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano przewrócony ciągnik siodłowy Scania z naczepą, w której przewożone były materiały ceramiczne. Pojazd leżał w poprzek jezdni całkowicie blokując ruch drogowy. Kierujący pojazdem wysiadł z niego o własnych siłach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy (unieruchomiono szyjny odcinek kręgosłupa, ułożono na noszach typu deska), a następnie przekazaniu mężczyzny zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu kierujący odmówił dalszej hospitalizacji. Ponadto działania skupiły się na uszczelnieniu wycieków paliwa oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na czas podnoszenia pojazdu na koła miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp z OSP Młodzieszyn.

Działania prowadziło 6 strażaków PSP i 6 strażaków OSP.

 

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek

 

Nasza relacja na ten temat, a także zdjęcia Czytelników TUTAJ

KPPSP Sochaczew

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe