Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 14:48
Reklama

Wielki mecz sochaczewskich rugbistów: klub bardzo liczy na kibiców

- Będzie to na pewno bardzo dobre widowisko na wysokim poziomie sportowym – mówi menedżer klubu Maciej Brażuk. - Bardzo liczymy na was jako tego szesnastego zawodnika.
Wielki mecz sochaczewskich rugbistów: klub bardzo liczy na kibiców

Autor: Radio Sochaczew

To będzie pierwszy w tym sezonie mecz sochaczewskich rugbistów przed własną publicznością. Już jutro nasi zmierzą się z nie byle kim, bo Mistrzem Polski – MasterPharm Budowlani Łódź SA. W rozgrywce weźmie udział między innymi duma Whizz RC Orkan Sochaczew, zawodnik mistrzostw świata, Givii Bereshvili z Gruzji. Klub bardzo liczy na doping kibiców z Sochaczewa.

 

- To będzie bardzo ciężki mecz, spójrzmy na drużynę przeciwnika. To jest Mistrz Polski, jedna z nielicznych prawie zawodowych drużyn w naszym kraju, której zawodnicy mają podpisane kontrakty, a klub ma bardzo wysoki budżet. Już chociażby z tego powodu ten mecz będzie naprawdę mocny – mówi trener Whizz RC Orkan Maciej Misiak.

W najbliższą sobotę, 7 kwietnia, na stadionie przy ul. Warszawskiej w Sochaczewie nasi zmierzą siły z MasterPharm Buwlani Łódź SA.

- Ale my też mamy swoje atuty. Pierwszy z nich to nasze boisko – wylicza trener Misiak. - Atmosfera, jaką tworzą nasi kibice. To zawsze dodaje skrzydeł naszym zawodnikom. Po drugie, w ostatnim czasie przeszliśmy małą transformację i dążymy może jeszcze nie ku zawodowstwu, ale pragniemy być drużyną chociaż w połowie zawodową. Trenujemy ponad sto procent więcej. Zawodnicy są przyzwoicie przygotowani motorycznie, myślę że do pełnej kondycji w tym zakresie brakuje nam już tylko jednego sezonu.

Klub bardzo gorąco zachęca wszystkich mieszkańców do licznego przybycia na stadion Orkana.

- Będzie to na pewno bardzo dobre widowisko na wysokim poziomie sportowym – mówi menedżer klubu Maciej Brażuk. - Bardzo liczymy na was jako tego szesnastego zawodnika. Nasza drużyna zawsze słynęła z sochaczewskiej marakany, kiedy to kibice uskrzydlali tę drużynę i ta wygrywała mecze czasami wręcz nie do wygrania.

Zapraszamy raz jeszcze na mecz już jutro o godzinie 16.00.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama