Maciej Małecki przewodniczącym Sejmowej Komisji ds. Energii

  • 27.03.2018, 10:04
  • Redakcja
Maciej Małecki przewodniczącym Sejmowej Komisji ds. Energii Radio Sochaczew Poseł PiS Maciej Małecki
- Wybór ten traktuję jako wyróżnienie i odpowiedzialność - komentuje nowy przewodniczący sejmowej komisji Maciej Małecki.

Nowym przewodniczącym Sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa został poseł PiS Maciej Małecki.

- Wybór ten traktuję jako wyróżnienie i odpowiedzialność. Mam świadomość zadań, które stoją przed komisją. Zajmowałem się tą tematyką w poprzedniej kadencji Sejmu i na początku obecnej, później w Ministerstwie Skarbu Państwa i w kancelarii premiera – komentuje nowy przewodniczący.

Jak podkreśla poseł Małecki, spektrum zadań stojących przed komisją jest bardzo szerokie.

- To przede wszystkim bezpieczeństwo energetyczne Polski, zapewnienie nieprzerwanych, bezpiecznych dostaw gazu, ropy naftowej z różnych źródeł. Ważne jest rozsądne wdrażanie elektromobilności, gazomobliności, rozważne, przyjazne dla polskiej gospodarki wdrażanie odnawialnych źródeł energii, z poszanowaniem naszych, krajowych źródeł energii, czyli przede wszystkim polskiego węgla. W tym kontekście tak istotne są nowe technologie spalania węgla.

Komisja prowadzić też będzie nadzór nad spółkami skarbu państwa i nie chodzi tu wyłącznie o spółki zajmujące się sektorem energetycznym.

- Pracy nie zabraknie, ale przystępuję do jej wykonania z dużym zapałem i optymizmem – wyznaje przewodniczący.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe