Pożar w Plecewicach: zdjęcia czytelnika

  • 22.03.2018, 15:41 (aktualizacja 22.03.2018, 15:48)
  • Redakcja
Pożar w Plecewicach: zdjęcia czytelnika zdjęcia czytelnika Pożar w Plecewicach, 22 marca 2018
Takie dramatyczne zdjęcia z dzisiejszego pożaru w Plecewicach wysłał nam czytelnik i słuchacz. Było groźnie, z powodu wiatru ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Spłonęło około trzech hektarów łąk.

Kolejne fragmenty naszych łąk uległy spaleniu. Jak pisze czytelnik, któremu dziękujemy za zdjęcia, z powodu wiatru ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Pożar strawił około 3 hektarów łąk w Plecewicach. W akcji gaśniczej, prowadzonej przed dzisiejszym południem, brały udział trzy zastępy straży pożarnej z Sochaczewa, Wólki Smolanej i Brochowa.

Tylko wczorajszej doby sochaczewscy strażacy wyjeżdżali do pożarów traw sześciokrotnie, a od początku marca już dziesiątki razy. Służby apelują, wypalanie pól nie tylko nie użyźnia gleby, ale ją niszczy. Giną nie tylko rośliny, ale również zwierzęta, owady i mikroorganizmy. Straty w przyrodzie są nieodwracalne. Ogień na łąkach jest też zwyczajnie niebezpieczny, często dochodzi do tragedii, giną podpalacze i postronni ludzie.

Redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe