Kardiologia w Radomiu dofinansowana - 7 dni na Mazowszu

  • 16.03.2018, 09:23 (aktualizacja 16.03.2018, 13:54)
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2018-03-16_loop.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowy sprzęt, urządzenia i aparatura medyczna – już wkrótce zasilą oddział kardiologii w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Placówka otrzyma ponad 1,5 mln zł w ramach RPO WM 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski i dyrektor szpitala Marek Pacyna.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu do oddziału kardiologicznego radomskiego szpitala miejskiego trafi nowe wyposażenie. Środki zostaną przeznaczone na zakup 18 nowych aparatur i sprzętu medycznego przeznaczonego do diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Dzięki projektowi szpital zyska, m.in. cyfrowy aparat RTG z ramieniem „C”, system telemetrii 3-4 stanowiskowy, echokardiograf 4D z wysokiej rozdzielczości głowicą przezprzełykową, system Holter EKG z możliwością rejestracji 3 i 12 kanałów z 8 rejestratorami zapisu ciągłego oraz rejestratorem zdarzeniowym, a także system Holter ciśnieniowy z 2 rejestratorami i kardiologiczny stół pionizacyjny do testów pochyleniowych.

Inwestycja w nowy sprzęt wzmocni potencjał oddziału kardiologicznego w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia, szczególnie w obszarze zabiegów implantacji oraz diagnostyki zaburzeń rytmu, niewydolności serca i innych chorób kardiologicznych. Realizacja projektu poprawi także dostęp do świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacji kardiologicznej.

 

Poza tym w audycji:

  • Samorządy, naukowcy i organizacje wspólnie przeciwko smogowi na największym Kongresie Czystego Powietrza
  • Attis bez kontraktu. Marszałek apeluje do ministra i NFZ

  • Rusza program "MÓJ TEATR"

 

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

 

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe