Sto lat Zofii z Giżyc: nigdy nie sądziła, że dożyje takiego wieku

  • 13.03.2018, 15:41 (aktualizacja 14.03.2018 10:57)
Sto lat Zofii z Giżyc: nigdy nie sądziła, że dożyje takiego wieku Zofia Nowakowska wraz z kierownikiem placówki terenowej KRUS w Sochaczewie Marleną Kowalską
Dziś w Giżycach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Swoje setne urodziny świętowała Zofia Nowakowska.

Z wizytą do zacnej Jubilatki przybyli: wójt gminy Iłów - Roman Kujawa, kierownik placówki terenowej KRUS w Sochaczewie Marlena Kowalska, sołtys z Giżyc Bożena Stępień, a także najbliższa rodzina. Wszyscy goście życzyli pani Zofii dobrego zdrowia oraz radosnych dni, pełnych życzliwości i miłości osób najbliższych oraz kolejnych 100 lat życia.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z tej pięknej uroczystości.

Zofia Nowakowska urodziła się 13 marca 1918 r. w miejscowości Lipińskie koło Gąbina. Przed wojną pani Zofia pracowała przez 4 lata jako pomoc domowa. Po wybuchu II wojny światowej wraz z siostrą Genowefą została wywieziona do III Rzeszy na przymusowe roboty. To właśnie tam poznała swojego przyszłego męża i wzięła ślub. Po wojnie państwo Nowakowscy wrócili do kraju i zamieszkali w miejscowości Grzybów i do 1984 r. prowadzili razem gospodarstwo rolne. Zofia Nowakowska od 12 lat mieszka w Giżycach, ma trzech synów, siedmioro wnucząt, ośmioro prawnucząt i jednego praprawnuka.

Pani Zofii gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy kolejnych stu lat życia!

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe