Jak skutecznie komunikować się z nastolatkiem? [ROZMOWA]

  • 13.03.2018, 14:45
Jak skutecznie komunikować się z nastolatkiem? [ROZMOWA]
Z Iwoną Sikorską, pedagożką z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie, Izabela Goryniak rozmawiała o trudnościach w komunikacji między rodzicami a dziećmi - szczególnie nastoletnimi.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Słuchacz
Słuchacz 14.03.2018, 09:33
Mój dorosły już przyjaciel (lat 20) rozmawia z rodzicami o tym, co czuje, mówi otwarcie, że dane zachowanie sprawia mu przykrość, lecz gdy tylko porusza taki temat - rodzice zbywają go twierdząc, że "wymyśla, przesadza, nie zna się na żartach, wywołuje awantury, jest bezużyteczny i się czepia". To jest niesamowicie przykre, zwłaszcza kiedy ktoś chce podejść do tematu w dojrzały sposób. Zazwyczaj to chyba w drugą stronę działa, gdzie to dziecko zwykle zamyka się na prośby i rozmowy o uczuciach, a tu jest na odwrót. Z chęcią podzielę się tą rozmową z przyjacielem, dziękuję, że porusza się takie tematy!

Pozostałe