Nowa siedziba stacji wyczekiwania pogotowania ratunkowego w Ostrowi Mazowieckiej - 7 dni na Mazowszu

  • 02.03.2018, 09:45 (aktualizacja 02.03.2018, 09:50)
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2018-03-02.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niecałe dwa miliony złotych będzie kosztować nowa stacja wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej. Jej budowa będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Na ten cel zostanie przeznaczonych 1,7 mln zł. Dziś umowę w tej sprawie podpisał Mirosław Dąbkowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „MEDITRANS OSTROŁĘKA” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce w obecności Elżbiety Lanc, członka zarządu województwa mazowieckiego.

Nowa siedziba SPRiTS w Ostrowi Mazowieckiej będzie się mieścić w dwupiętrowym budynku o powierzchni 365,4 m². Na parterze zlokalizowane będą dwa miejsca garażowe dla ambulansów, pomieszczenia dla zespołów wyjazdowych „P” i „S”, lekarza oraz pomieszczenia pomocnicze i techniczne. Natomiast, na piętrze znajdą się pokoje dla administracji, magazyny pomocnicze, a także pomieszczenie socjalne i techniczne. Inwestycja obejmie również dostawę i montaż pierwszego wyposażenia oraz wyposażenia specjalistycznego stacji. Do tej pory SPRiTS w Ostrowi Mazowieckiej nie miała swojej stałej siedziby. Zajmowała budynki wynajmowane od osób prywatnych. Nowa stacja wyczekiwania to więc zdecydowanie lepsze warunki pracy zespołów pogotowia ratujących życie oraz zespołów transportowych.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 1,8 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu Mazowsza wyniesie 1,7 mln zł.

 

Poza tym w audycji:

  • Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie przejdzie termomodernizację

  • 96 mln zł dla Drewnicy
  • Dodatkowe wsparcie dla instytucji kultury i szpitali z budżetu Mazowsza
  • 100 mln zł  na modernizacje dróg powiatowych

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe