12 mln zł z UE na parking w Zielonce i termomodernizację budynków w gminie Małkinia Górna oraz Jabłonnie - 7 dni na Mazowszu

  • 16.02.2018, 09:37
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2018-02-16.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzięki funduszom unijnym kompleksową termomodernizację przejdą budynki edukacyjne w gminie Małkinia Górna oraz kościół w Jabłonnie. W podwarszawskiej Zielonce powstanie natomiast parking „Parkuj i Jedź”. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekty otrzymają w sumie ponad 12 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

Ponad 4,1 mln zł z programu regionalnego zainwestowane zostanie w termomodernizację budynków edukacyjnych, w których na co dzień uczy się blisko 800 dzieci z gminy Małkinia Górna. Prace obejmą cztery budynki dydaktyczne oraz salę sportową Zespołu Szkół Gminnych nr 2 w Małkini Górnej. W ramach projektu zaplanowano docieplenie ścian zewnętrznych, dachu i stropu sali sportowej, wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Fundusze unijne pozwolą na zastosowanie w placówce absorbcyjnej pompy ciepła wspomaganej przez kocioł gazowy, a także modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Zakres działań w budynku Szkoły Podstawowej w Kiełczewie obejmie natomiast docieplenie ścian nadziemnych i zewnętrznych ścian piwnic, docieplenie stropu czy też wymianę drzwi. Zaplanowano wymianę instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody, a także montaż kolektorów słonecznych. Kompleksowa termomodernizacja obejmie również Przedszkole Samorządowe w Małkini Górnej. Unijne finansowanie pozwoli na docieplenie ścian, piwnic, wymianę okien i drzwi. Środki zainwestowane zostaną też w modernizację systemu grzewczego i instalację kolektorów słonecznych.

>więcej na ten temat<

Poza tym w audycji:

  • Laur Marszałka po raz jedenasty
  • Spotkanie z samorządowcami w Warszawie w związku z wprowadzoną ustawą antysmogową

  • Mazowsze chce do Polski Wschodniej

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe