Od niedzieli nowy sezon Artystycznych kramnic

  • 13.02.2018, 14:00
Od niedzieli nowy sezon Artystycznych kramnic
Znowu będzie dużo teatru, plastyki, tańca i zajęć umuzykalniających dla najmłodszych. 18 lutego rusza druga edycja projektu Sochaczewska Strefa Dziecięcej Kreatywności „Artystyczne Kramnice”.

To propozycja dla najmłodszych mieszkańców miasta - w wieku od kilku miesięcy do 10 lat. Mówi Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i promocji w Urzędzie Miejskim

Co przygotowano na pierwsze spotkanie nowego cyklu?

A oto pełny program zajęć 

18 lutego – KREATYWNA NIEDZIELA

10:45 – 11:15 – dzieci w wieku 0-2 lata;

11:30 – 12:00 – dzieci w wieku 2-3 lata - „PA – RA – BAM !”- zajęcia gordonowskie prowadzi Magdalena Jaworska

To zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci ( 0 - 3 lat) prowadzone według teorii uczenia muzyki Edwina E. Gordona, wybitnego badacza psychologii muzyki, pedagoga i muzyka jazzowego. Na zajęciach gordonowskich najważniejszym instrumentem jest głos. Prowadzący kieruje edukacją dzieci dwutorowo- tonalnie i rytmicznie. Podczas zajęć przedstawia się śpiewanki w różnych skalach, także takich, z którymi dziecko nie ma styczności na co dzień. Natomiast sferę rytmiczną rozwija się za pomocą rytmiczanek, czyli prezentacji metrum dwudzielnego, trójdzielnego i nietypowego.

12:15 – 14:00 - dzieci w wieku 4 - 10 lat

- Interaktywna lekcja komiksu - Łukasz Kuciński

Pasja i komiks to jego drugie imię. „Lubię zaskakiwać i wciąż robić rzeczy całkowicie inne od poprzednich - zarówno na papierze, jak i w życiu codziennym” - mówi o sobie i swojej pasji Łukasz Kuciński, rysownik, grafik, twórca i pasjonat komiksów, czynnie działający w Sochaczewie od lat.

- Rozmaitości dźwiękoczułe – Katarzyna Orlińska

Zajęcia umuzykalniające, które czerpią z metody E.Jaques-Dalcroze’a oraz koncepcji C. Orffa. Podczas spotkań - zabaw muzycznych, będą realizowane z dziećmi małe formy muzyczno-ruchowe. Będą to zarówno interpretacje piosenek, wybranych utworów z literatury klasycznej, filmowej i rozrywkowej, a także realizacja na instrumentarium Orffa specjalnie opracowanych utworów.

 

25 lutego – TEATRZYK W NIEDZIELĘ (wszystkie dzieci 0-10 lat)

12:15 - Teatr pod Orzełkiem przedstawia: „3x KRÓLEWNA, 3x SMOK”

Teatr pod Orzełkiem to profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą. Teatr założył MARIUSZ ORZEŁEK, miłośnik teatru przedmiotu i wieloletni praktyk technik lalkowych, współtwórca białostockich teatrów dla dzieci „Klapa” i „Co Nieco”.

 

4 marca – ROZTAŃCZONA NIEDZIELA

10:45 – 11:15 – dzieci w wieku 0-2 lata;

11:30 – 12:00 – dzieci w wieku 2-3 lata - „PA – RA – BAM !”- zajęcia gordonowskie prowadzi Magdalena Jaworska

12:15 - dzieci w wieku 4 - 10 lat

Kapela Mazowiecka – na ludowo i rodzinnie

Dzieci będą miały okazję do spotkania z zagadnieniami etnograficznymi. Koncert i warsztaty w wykonaniu „Kapeli Mazowieckiej” to wspólne tańce i zabawy, ludowe tradycje poznawane w rodzinnej atmosferze.

 

11 marca – TEATRZYK W NIEDZIELĘ (wszystkie dzieci 0-10 lat)

12:15 - Teatr CoNieco przedstawia: „Baśnie z parasola Ole Zmruż-oczko”

Teatr Conieco założył w 1994 r. Marian Ołdziejewski wystawiając wraz z synem Łukaszem spektakl o Kubusiu Puchatku, który lubił „małe conieco”. Przedstawienie bardzo ciepło przyjęła widownia i tak zaczęła się przygoda prywatnego, objazdowego teatru. Od tej pory każdego roku powstawały spektakle wykorzystujące różne formy teatru lalek (maski, kukły, marionetki, przedmioty, lalki płaskie i przytulanki)

 

18 marca – KREATYWNA NIEDZIELA

10:45 –11:15 – dzieci w wieku 0-2 lata;

11:30 – 12:00 – dzieci w wieku 2-3 lata - „PA – RA – BAM !”- zajęcia gordonowskie prowadzi Magdalena Jaworska

12:15 – 14:30 - dzieci w wieku 4 - 10 lat

- Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”. Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej: Risto Gjorevski - bałkańskie instrumenty tradycyjne: gajda, kaval, tapan; Jarosław Siwiński – syntezator; Małgorzata Kołcz - prowadzenie warsztatów

Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”realizowane od 2015 r. przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej to zajęcia podczas których dzieci wraz z ich opiekunami uczą się, bawią oraz improwizują w towarzystwie świetnych muzyków, ciekawych instrumentów i niezwykłych książek.

- „Coś z gęsiego jaja ...” - warsztaty plastyczne – Barbara Derda

„Coś … z wody, z wełny, z ciasta, z gipsu, z gęsiego jaja” jest próbą odzwierciedlenia nieokiełznanej fantazji twórczej. Każde dziecko może, każde dziecko potrafi, a my pozwolimy mu tego doświadczyć z pomocą różnych technik i materiałów plastycznych. Wytwory swoich pracowitych, twórczych rączek dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu na pamiątkę.

 

8 kwietnia – TEATRZYK W NIEDZIELĘ

11:00 – 12:00 – warsztaty dla dzieci od 3-6 lat

Music Steps - „Teoria muzyki dla Maluchów” -Marta Carillon, Marek Tomaszewski - promocja książki,

Teoria Muzyki dla Maluchów to edukacyjna, innowacyjna, muzyczna książka dla najmłodszych. Stworzone przez specjalistów efektywne ćwiczenia, barwne ilustracje, system nagród i naklejki, zachęcają dziecko do poznawania świata muzyki.

Marta Carillon - karierę wokalna rozpoczęła jako dziecko współpracując z Jackiem Cyganem i Dyskoteka Pana Jacka. Śpiewała na scenach Sali Kongresowej, Teatru Polskiego, Gali Fryderyków oraz koncertowała w kraju i za granicą. Z powodzeniem przeszła całą ścieżkę edukacji muzycznej i z wynikiem celującym ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Warszawie.

Marek Tomaszewski - saksofonista jazzowy z ponad 20 - letnim doświadczeniem. Kształcił się przez wiele lat najpierw w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Żorach a także w Instytucie Jazzu w Katowicach. Następnie został przyjęty do słynnego, prestiżowego konserwatorium Guildhall School of Music and Drama w Londynie. W trakcie studiów był czynnym muzykiem londyńskiej sceny jazzowej.

 

12:15 - dzieci w wieku 0-10 lat

Teatr pod Orzełkiem przedstawia: „Kukła z wiejskiego podwórza”

 

15 kwietnia –ROZTAŃCZONA NIEDZIELA

10:45 – 11:15 – dzieci w wieku 0-2 lata;

11:30 – 12:00 – dzieci w wieku 2-3 lata - „PA – RA – BAM !”- zajęcia gordonowskie prowadzi Magdalena Jaworska

 

12:15 – 14:00 - dzieci w wieku 4-10 lat

- Klub Tańca Towarzyskiego PASJONAT - mistrzowski pokaz tańców oraz taneczna zabawa z mini lekcją kroków

Szkoła PASJONAT - powstała w czerwcu 2005 roku. Założycielem jest Rafał Karbowiak- tancerz najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S”. Jako reprezentant Polski brał udział w wielu turniejach tańca towarzyskiego na całym świecie. Jest także sędzią Federacji Tańca Sportowego (FTS)

- „Coś z wody ...” - warsztaty plastyczne – Barbara Derda

 

22 kwietnia – KREATYWNA NIEDZIELA

12:15 – 14:00 - dzieci w wieku 4-10 lat

- Warsztaty z Sochaczewską Orkiestrą Dętą - Justyna Piątkowska-Duraj

Zapraszamy na Koncert oraz warsztaty z Sochaczewską Orkiestrą Dętą pod kierunkiem Justyny Piątkowskiej- Duraj. To obok sochaczewskiej orkiestry akordeonowej jedna z dwóch nowych orkiestr powstałych w ubiegłym roku. Dzieci będą mogły poznać tajniki gry na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych.

- Wiosenne animacje zabaw dla dzieci – Adrian Krawczewski „Super Impreza”

 

6 maja – ROZTAŃCZONA NIEDZIELA (ZAKOŃCZENIE II SEZONU)

10:45 – 11:15 – dzieci w wieku 0-2 lata;

11:30 – 12:00 – dzieci w wieku 2-3 lata - „PA – RA – BAM !”- zajęcia gordonowskie prowadzi Magdalena Jaworska

 

12:15 – dzieci w wieku 4-10 lat

ZABAWY DWORSKIE: Capella Antiqua Bialostociensis Zespół Muzyki i Tańca Dawnego oraz „Ars Decorum” - Zespół Muzyki Dawnej z Białegostoku

Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „CAPELLA ANTIQUA BIALOSTOCIENSIS" powstał w 1998 roku jako zespół instrumentalno-wokalno-taneczny; obecnie pracuje grupa taneczna zespołu i liczy 36 osób. Członkami zespołu są dzieci i młodzież białostockich szkół koncertujący w kostiumach wykonanych na wzór oryginalnych renesansowych i barokowych strojów dworskich. Szczególnie pięknie prezentują się na tle zabytkowej architektury, m.in. "Wersalu Podlaskiego" – pałacu hetmana Jana Klemensa Branickiego. Opieka Artystyczna – Helena Szuhalska

Zespół Muzyki Dawnej "ARS DECORUM" powstał w kwietniu 2015 roku. Jest to zespół wokalno-instrumentalny specjalizujący się w wykonywaniu utworów z epoki renesansu i baroku. W czerwcu 2016 r. Zespół wziął udział w Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym „Debiuty” w Łapach zdobywając w kategorii zespołów pierwsze miejsce – Diamentowy Debiut. W roku 2017 zespół po raz pierwszy wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „SCHOLA CANTORUM” zdobywając Brązową Harfę w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych .Obecny skład Zespołu istnieje od września 2016 roku. Do instrumentarium zespołu należą: flety proste, cornamuse, gitarolutnia, wiolonczela i instrumenty perkusyjne. Instruktorem zespołu jest Joanna Mytnik.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe