Sochaczewska policjantka najlepszą zawodniczką międzynarodowego turnieju

  • 13.02.2018, 11:00
Sochaczewska policjantka najlepszą zawodniczką międzynarodowego turnieju A.Mitura Policja 997
Turniej zorganizowano po raz dziewiąty, a liczba uczestników stale rośnie. W tym roku rywalizowało 67 drużyn z 10 krajów, w tym 6 zespołów kobiecych. Na boiskach zobaczyć można było reprezentacje różnych formacji i instytucji z Polski oraz takich krajów jak Białoruś, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Mołdawia, Ukraina, Rosja, Rumunia i Wielka Brytania. Wśród zawodniczek reprezentujących Polską Policję była st. post. Katarzyna Żak, która zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Rozgrywki miały miejsce na pięciu różnych boiskach. Rywalizacja była bardzo zacięta i każda z drużyn walczyła do samego końca. Ostatecznie wśród pań zwycięstwo przypadło w udziale reprezentacji Polskiej Policji. Wśród policjantek, które wygrały turniej im. podkom. Andrzeja Struja jest st. post. Katarzyna Żak, która grała w ataku. W piłkę nożną wkłada całe serce, co daje się zauważyć podczas rozgrywek, w których gra. Jej zaangażowanie zostało docenione – zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Katarzyna Żak na co dzień pełni służbę w Posterunku Policji w Nowej Suchej, jednostce podległej Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie. Katarzyna Żak ma 28 lat i pochodzi z Radomia. Odkąd tylko pamięta, kopała piłkę . Grała z Zamłyniu Radom, który był jej macierzystym klubem. Podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej grała w AZS PSW Biała Podlaska. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii. W tym czasie grała w Górniku Łęczna. W Policji służy od października 2015 roku. Początkowo pracowała w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym KPP Sochaczew, a następnie i obecnie na stanowisku ds. kryminalnych w Posterunku Policji w Nowej Suchej. 

Pomysłodawcami Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji są: Andrzej Strejlau - wybitny trener reprezentacji Polski, Legii Warszawa, Greckiej Larrisy. Obecnie honorowy działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej i komentator sportowy oraz Andrzej Kuczyński - Koordynator Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych w Policji, selekcjoner reprezentacji Policji w piłce nożnej, wieloletni wolontariusz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Organizatorami wydarzenia był Gabinet Komendanta Głównego Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Regionu IPA Centralne Biuro Śledcze i Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, a także instytucje zewnętrzne m.in. Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa S.A., Urzędy Dzielnic: Bielany, Bemowo, Praga Północ.

 

dm/ sierż. szt. Agnieszka Dzik

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe