Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 13:31
Reklama

Wiktor Szmulaj najlepszym sportowcem w Teresinie

Już po raz drugi w Teresinie odbyła się Gala Sportu gminy Teresin za 2017 rok. Najlepszym sportowcem został zapaśnik Wiktor Szmulaj, a najlepszym trenerem Artur Albinowski z LKS Mazowsze Teresin. W sumie kapituła rozdała wyróżnienia w sześciu kategoriach.
 Wiktor Szmulaj najlepszym sportowcem w Teresinie

Kapituła w składzie: Ryszard Śliwiński, Kamil Bigaj, Artur Wróbel, Marek Przygoda, Ryszard Niedźwiedzki, Radosław Jurzyk, Andrzej Andryszczyk, Alicja Maciągowska, Katarzyna Klata, Hubert Konecki i Bogusław Cierech przyznała nagrody za rok 2017 w sześciu kategoriach:

- sport szkolny 

- wydarzenie sportowe roku

- najlepsza drużyna

- młody talent

- trener roku

- najlepszy sportowiec roku

W tej ostatniej kategorii z uwagi na bardzo dużą ilość osiągnięć zdecydowano się nagrodzić piętnastu sportowców. Najlepszym z nich okazał się Wiktor Szmulaj, zapaśnik LKS Mazowsze Teresin. Mistrz Polski seniorów, złoty medalista pucharu Polski, członek kadry narodowej. Oto co laureat powiedział po wręczeniu wyróżnienia:

Kliknij aby odtworzyć

Drugi raz z rządu wśród trenerów triumfował Artur Albinowski, który po raz pierwszy doczekał się jako trener złotego medalu mistrzostw Polski seniorów w zapasach: 

Kliknij aby odtworzyć

 Po ogłoszeniu wyników swojego zadowolenia nie krył Ryszard Niedźwiedzki, prezes LKS Mazowsze Teresin. Jego podopieczni zdominowali piątkową galę:

Kliknij aby odtworzyć

Coraz lepsze osiągnięcia sportowe teresińskich sportowców cieszą Marka Olechowskiego, wójta gminy Teresin, który na gali nie krył swojego zadowolenia:

Kliknij aby odtworzyć

Wyniki II Gali Sportu gminy Teresin:

1 Sport Szkolny:

Patrycja Jackiewicz

2 Wydarzenie sportowe roku:

Mistrzostwa Mazowsza U 12 i U 14 w lekkiej atletyce o puchar wójta gminy Teresin

3 Najlepsza drużyna roku:

LKS Mazowsze Teresin - łucznictwo

za złoty medal MP juniorek

4 Młody Talent Roku

Zapasy

Fabian Niedźwiedzki  - LKS Mazowsze Teresin

Lekkoatletyka

Lena Suchowolak (UKS Filipides Teresin)

Tenis ziemny

Karolina Zdanowska

Patryk Walencik

Tenis stołowy

Michał Kowalczyk

Piłka nożna

Mikołaj Młodawski i Karol Gadziała (KS Teresin)

Łucznictwo

Aleksandra Rutkowska i Marcin Chwesiuk

5 Trener Roku

Artur Albinowski (zapasy) LKS Mazowsze Teresin

6 Najlepszy sportowiec roku

1 Wiktor Szmulaj

2 Kamil Banaszek

3 Marta Mechocka

4 Małgorzata Maciągowska

5 Michał Szymański

6 Michał Chojnacki

7 Adrian Wagner

8 Konrad Króliczak

9 Bartosza Staniaszek

10 Natalia Skrok

11 Mateusz Selerski

12 Jakub Sieczka

13 Filip Wiśniewki

14 Eliza Galińska

15 Weronika Iracka

 

Ponadto z okazji jubileuszu X-lecia istnienia pamiątkowe dyplomy otrzymali przedstawiciele klubów Sokół Budki Piaseckie i UKS Filipides Teresin.

Cała galę uświetnił występ Mai Kapłon z Elżbietowa, finalistka The Voice of Poland.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama