Rozpoczynające się negocjacje dotyczące budżetu UE na lata 2021–2027 - 7 dni na Mazowszu

  • 26.01.2018, 09:24 (aktualizacja 26.01.2018, 09:47)
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2018-01-26.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ruszają konsultacje polityki spójności po 2020, które przesądzą, jakie wsparcie z funduszy europejskich otrzyma Polska i Mazowsze. Warto, abyśmy wzięli aktywny udział w konsultacjach. To bowiem pierwszy krok w ważnej walce o pieniądze dla Mazowsza na kolejną perspektywę.

Obecnie Mazowsze przygotowuje się do negocjacji z Komisją Europejską budżetu UE na lata 2021-2027. To właśnie od nich zależeć będzie to, jakie wsparcie z funduszy europejskich otrzyma Polska i Mazowsze. Polityka spójności to jedna z najważniejszych wspólnych polityk Unii Europejskiej. Dzięki niej nasz region w przeciągu ostatnich kilku lat zmienił się nie do poznania. Środki, które otrzymujemy w ramach polityki spójności przeznaczamy na modernizację naszych dróg, szkół, szpitali czy miast. Pomagają one również rozwijać przedsiębiorczość i wspierają badania tak, aby nasz region był innowacyjnym liderem nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej.

Przygotowując propozycję regulacji na budżet po 2020 r., Komisja Europejska apeluje do wszystkich mieszkańców UE o zabranie głosu w tej sprawie. Swoją opinię mogą wyrazić wszyscy zarówno przedstawiciele urzędów, jak i osób fizycznych, przedsiębiorców, ośrodków naukowych, instytucji kultury, szpitali, organizacji pozarządowych itp. Liczy się głos każdego z nas. Aby odpowiedzieć na apel wystarczy wypełnić zamieszczoną na stronie Komisji Europejskiej ankietę, która dostępna jest w języku polskim.

 

Poza tym w audycji:

  • Druh Jarosław Wróblewski Strażakiem Miesiąca Listopada 2017
  • Ponad 6 mln zł na rewitalizację Łosic

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe