Najzdolniejsi uczniowie z Mazowsza wybrani - 7 dni na Mazowszu

  • 12.01.2018, 09:15 (aktualizacja 12.01.2018, 09:28)
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2018-01-12.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
1121 uczniów i ponad 6,1 mln zł – to bilans tegorocznej edycji dwóch projektów stypendialnych realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Środki na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. 27 najzdolniejszym uczniom z regionu pogratulowali marszałek Adam Struzik.

Samorząd Mazowsza od lat wspiera edukację dzieci i młodzieży. Środki finansowe mają pomóc uczniom z regionu w rozwijaniu zainteresowań, talentów i pogłębianiu wiedzy. W ciągu ostatnich 9 lat wsparcie finansowe otrzymało aż 5534 stypendystów na łączną kwotę ponad 29 mln zł. Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka oraz Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych to projekty, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów mazowieckich szkół. Głównym kryterium wyboru są ponadprzeciętne wyniki w nauce.

>więcej o stypendiach<

Prócz tego w audycji:

  • ogromna kwota na mazowieckie drogi, ponad 100 mln zł.

  • "Lekcje o Mazowszu" po raz drugi

  • w SGGW powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe Żywności i Żywienia.

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym tygodniu

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe