Znamy laureatów konkursu Edukreator na Mazowszu - 7 dni na Mazowszu

  • 29.12.2017, 09:51 (aktualizacja 29.12.2017, 10:11)
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2017-12-29.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Katarzyna Wołek z gimnazjum w Komorowie, Arkadiusz Młyński ze szkoły podstawowej w Otrębusach oraz Dominik Zuziak z warszawskiego liceum im. Schumana najbardziej kreatywnymi nauczycielami na Mazowszu. W kategorii szkół zwyciężyły Szkoła Podstawowa nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka w Warszawie oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie. To laureaci konkursu Edukreator na Mazowszu. Z kolei Nagrodę Twórczą otrzymał kompozytor Maciej Bałenkowski. Znamy również pięciu stypendystów z uczelni artystycznych.

– Konkurs Edukreator na Mazowszu, Nagroda Twórcza oraz stypendia dla studentów uczelni artystycznych to działania w ramach wdrażanej przez nas Strategii Rozwoju Kultury na Mazowszu. Chcemy w ten sposób wesprzeć wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju i upowszechniania mazowieckiej kultury. Na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczyliśmy blisko 77 tys. zł  – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Nagrody laureatom i stypendystom wręczyli wicemarszałek Wiesław Raboszuk, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM – Paweł Cukrowski oraz z-ca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM – Agnieszka Kuźmińska. Przy wyborze stypendystów pod uwagę brane były m.in. osiągnięcia w dziedzinie artystycznej, poziom aktywności artystycznej kandydata, a także średnia ocen, która w roku akademickim poprzedzającym rok składania wniosku o stypendium musiała wynosić co najmniej 4,0.

>pełna lista laureatów<

Prócz tego w audycji:

  • 7,7 mln zł z UE na inwestycje
  • ochrona obiektów zabytkowych w Opinogórze
  • to był dobry czas dla województwa mazowieckiego 

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym tygodniu

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe