Michał Kupidura strażakiem października - 7 dni na Mazowszu

  • 15.12.2017, 11:30 (aktualizacja 15.12.2017, 11:36)
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2017-12-15.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Odważny, wytrwały, opanowany, ale przede wszystkim zdolny do poświęceń. Taki jest strażak-bohater Michał Kupidura z Kazanowa w powiecie zwoleńskim. Bez chwili zastanowienia ruszył na pomoc trzem ofiarom wypadku drogowego. Za szybkie i profesjonalne działanie otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca października 2017”.

28 października br. w miejscowości Kociołki (gm. Kozienice) samochód osobowy uderzył w drzewo. Druh Michał Kupidura, który od 9 lat jest członkiem OSP w Kazanowie udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku i wezwał służby ratownicze. Z całkowicie zniszczonego samochodu uwolnił najbardziej rannego mężczyznę tak, aby nie pogłębić urazów. Ocenił również stan pozostałych pasażerów. Po przyjeździe PSP Kozienice pomagał strażakom w zabezpieczeniu miejsca wypadku, aż do momentu przybycia pogotowia ratunkowego. Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Michał Kupidura otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca października 2017”.

> czytaj więcej <

Poza tym w audycji:

  • Od nowego roku wejdzie w życie ustawa Prawo wodne, na mocy której utworzone będzie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

  • 300 tys. dla strażaków

  • Najlepsze mazowieckie sery zagrodowe wybrane

 

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe