Spłonął dom w Pawłowicach

  • 13.12.2017, 08:43 (aktualizacja 13.12.2017, 13:46)
  • Izabela Goryniak
Spłonął dom w Pawłowicach Tomasz Fijołek
Do bardzo groźnego pożaru doszło dziś w miejscowości Pawłowice w gminie Teresin. W akcji ratowniczej brało udział osiem zastępów straży pożarnej.

13.45 - więcej informacji na temat nocnego pożaru

Przybyły jako pierwszy zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Paprotni zastał objęte w całości pożarem dach i poddasze parterowego budynku mieszkalnego konstrukcji drewnianej o wymiarach 15×15 metrów. Mieszkańcy (5 osób) opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej. W początkowej fazie działań żadna z tych osób nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Na żądanie kierującego działaniami ratowniczym zadysponowano dodatkowo zastęp gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Teresinie. Na miejsce zdarzenia przybył także zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Gnatowicach (powiat warszawski zachodni).

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu oraz ewakuacji z budynku części mienia. W trakcie prowadzenia działań zasłabł właściciel budynku będący pod wpływem zdarzenia. Strażacy udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu nie stwierdzono konieczności hospitalizacji mężczyzny.

W dalszej fazie działań prowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji dachu i stropu, dogaszano pojedyncze zarzewia ognia oraz przelewano rozebrane elementy konstrukcyjne budynku.

Na miejsce zdarzenia przybył zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie bryg. Wiesław Gorzki oraz Wójt Gminy Teresin Pan Marek Olechowski, który zapewnił pogorzelcom nocleg w hotelu. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sochaczewie.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 8 samochodów i 31 strażaków zakończono o godzinie 1:38. Na czas prowadzonej akcji rejon operacyjny KP PSP w Sochaczewie w jej siedzibie zabezpieczał zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Młodzieszyna.

Tekst i zdjęcia st. kpt. Tomasz Fijołek

===============

 Mówi Rafał Krupa, oficer prasowy KP PSP Sochaczew

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Izabela Goryniak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe