Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 13:27
Reklama

Pijana 13-latka

Coraz więcej dzieci w naszym mieście sięga po alkohol i problem ten szczególnie nasila się latem. Z jakich przyczyn to robią, nikt nie umie, albo nie chcę się na ten temat wypowiadać. Na terenie jednego osiedli w centrum miasta mieszkańcy zauważyli, że nieletnia dziewczynka z ich osiedla wygląda i zachowuje się się tak jakby była pod wpływem alkoholu.
Pijana 13-latka
Zdjęcie poglądowe

O całym zajściu została poinformowana Policja. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poczuli od dziewczynki woń alkoholu i od razu wezwali karetkę pogotowia. Lekarz potwierdził, że 13-latka jest jest pod wpływem alkoholu, a alkotest wykazał prawie 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Nieletnia została oddana pod opiekę rodziców, ale sprawa będzie miała ciąg dalszy. Dziewczyna razem z opiekunami będzie wzywana na Policję i proszona o złożenie wyjaśnień związanych z tym gdzie nabyła alkohol i kto ją do tego nakłonił. Sprawa będzie miała dalszy ciąg w sądzie dla nieletnich.

JW


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
dy 12.12.2017 00:33
Piją, palą po prostu gównierze. Sprawdźcie co dzieje się na Chodakowie. Alejki Duplickiego, teren przy biedronce, SP 7 (mała szkoła), tereny nad Utratą, okolice sklepu Biedronka. Czy nawet przy kino teatrze. Może Policja by się tym zainteresowała. Dzieci chowane przez ulicę.

Mieszkanka Sochaczewa 06.12.2017 15:34
Młodzi piją, bo spora część uważa, że jeśli w wieku 13-14 lat jeszcze nie próbowali alkoholu czy papierosów to pewnie są mięczakami. Dlaczego? Bo alkohol i papierosy są tylko dla dorosłych, a więc myślą (niesłusznie), że jak się pali, to w ten sposób okazuje się dojrzałość. Młodzież próbuje pokazać samym sobie, że nie chodzą już do podstawówki, dla nich wszystko to, co jest 18+ jest pociągające. Zamiast wpajać dzieciakom "alkohol jest tylko dla dorosłych" mówmy "alkohol jest niebezpieczny, niesie za sobą wiele konsekwencji". Mówmy, jaki alkohol ma wpływ na młode organizmy, do czego może doprowadzić. Uczmy, zamiast zakazywać, bo młodzi często dążą do próbowania na własną rękę i łamania zasad, taka jest natura tego wieku.

PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama